Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ostro odnośnie Widawskiej

Redakcja, 27.12.2013, 17:56

Upust swojemu zniecierpliwieniu odnośnie przebudowy ul. Widawskiej w Szadku dali przedstawiciele tej miejscowości na ostatniej w tym roku sesji powiatu zduńskowolskiego. Szadkowianie zarzucają opieszałość i ignorancję władzom powiatu.

← REKLAMA

O tym, że szadkowianie czują się jak "biała plama" na mapie powiatu zduńskowolskiego Genowefa Galewska, przewodnicząca szadkowskiej rady, podkreślała już miesiąc temu. Wtedy też zapowiedziano wizytę u radnych powiatowych. Chodzi dokładnie o ul. Widawską w Szadku, o której modernizację zabiega się od kilku lat. Wszystko było na dobrej drodze do jej wykonania, ale na etapie tworzenia dokumentacji okazało się, że nie wszystkie działki przy drodze są samorządu, dlatego jest potrzeba ich wykupienia.

- Chciałabym usłyszeć konkrety. W budżecie nie ma zapisanej nawet złotówki na wykup ziemi. Był spotkania, nanosiliśmy zmiany w planach i okazuje się, że po nic - mówiła Genowefa Galewska, nie kryjąc poirytowania sytuacją. - Nie wierzę w to, że ta inwestycja jest priorytetem dla powiatu.

Starosta Wojciech Rychlik przekonywał, że jest przeciwnie. W budżecie na 2014 rok zagwarantowano pieniądze na wykup ziemi. - Szacujemy, że na wykup tych trzech nieruchomości będzie potrzeba 50 tysięcy złotych - wyliczał starosta. Na modernizację ul. Widawskiej samorząd powiatowy chce się też starać we wrześniu przyszłego roku o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek.

Starosta przekonywał też, że Szadek nie jest zapomniany. Na dowód tego wyliczał, że przez 3 lata udało się tu poprawić 18 km dróg, a w pozostałych gminach znacznie mniej. Ponadto w przyszłorocznym budżecie zapewnione są pieniądze choćby na modernizację Domu Pomocy Społecznej w Przatówku w gminie Szadek. Nie wydawało się jednak, aby wyjaśnienia starosty przekonały przedstawicieli szadkowskiej rady.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj