Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zagramy w niedzielę!

Redakcja, 08.01.2014, 15:16

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W niedzielę zaroi się od charakterystycznych czerwonych serduszek. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka zagra po raz 22. Będzie się działo wiele i w naszym mieście.

← REKLAMA

Tegoroczny finał jest na rzecz dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Nie ma co siedzieć w domu, bowiem w Zduńskiej Woli, ale i regionie, będzie wiele atrakcji.

Zduńska Wola

O godz. 8 rano 12 stycznia rozpocznie się kwesta uliczna. Wolontariuszami będą zduńskowolscy harcerze, zuchy, młodzież szkolna oraz sympatycy WOŚP. W godzinach od 8:00 do 11:00 będą czekali na wszystkich chętnych pracownicy Punktu Pobrań Krwi w Zduńskiej Woli, ul. Królewska 29. Od godz. 9 swoje drzwi otworzy Szkolny Klub Strzelectwa Sportowego LOK "SOKÓŁ" w Zduńskiej Woli przy ulicy Szadkowskiej 16a. Do godziny 13:00 będzie można wziąć udział w zawodach strzeleckich, a cała kasa ląduje w puszce wolontariusza.

Odwiedzać będzie można też "centrum dowodzenia" jednego ze zduńskowolskich sztabów, czyli Dom Harcerza przy ulicy Złotnickiego 23. Będzie tak czekać na wszystkich przeróżna rozrywka, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przychodzić można od godz. 10 do 18.

Harcerze zorganizowali również finałową grę miejską, na którą zapraszają od godz. 10. Trzeba przyjść do sekretariatu hufca po odbiór mapki, na której zaznaczone są cele marszu uczestników gry, na każdym punkcie otrzymujemy pieczątkę. Mile widziane całe rodziny.

Od godziny 10 do 18 będzie możliwość wzięcia udziału w obklejaniu specjalnie na tę okazje przygotowanego pojazdu oraz zrobienia sobie w nim zdjęć.

Kolejnymi atrakcjami dla dzieciaków są grające z nami sale zabaw dla dzieci. W tym roku bawić się będzie można w dwóch salach, w godzinach od 10 do 20 w Chacie Małolata (ul. Kościelna 24), a w godzinach od 13 do 19 będzie można się bawić w Kosmolandii (Centrum Handlowe, ul Łaska 39).

Kwestować będą też motocykliści z Klubu Motocyklowego Never Done. Spotykają się o godzinie 12 przy ul. KEN i ruszą na podbój Zduńskiej Woli. O godzinie 14 marsz nordic walking przeprowadzony przez koło trekingowe "Wędrowcy znad Pichny" przy oddziale PTTK w Zduńskiej Woli. Spacer po Zduńskiej Woli będzie miał swój finał na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Relax gdzie na uczestników będzie czekał ciepły poczęstunek. Wyruszamy spod Hufca.

Bowling Pub zaprasza na turniej gier (bilard i kręgle) w godzinach od 15 do 20. Każda gra to cegiełka, którą zasilamy puszkę orkiestrową.

Koncertowa niedziela

Na brak koncertów zarówno rodzimych jak i przyjezdnych kapel w niedzielę nie będzie można narzekać. Od godziny 15:30 muzyka zabrzmi w sali widowiskowej przy ulicy Dolnej. Zagrają: 16 - Tabula Raza, 16:50 - Flowcore, 17:30 - Crash Test, 18:15 Dziady, 19:10 Delix. W przerwach licytowane będą gadżety orkiestrowe.

O godzinie 16 koncertowo rusza Pub Variete. O 16:30 jako pierwszy zagra zespół OK, stop, 17:30 - Infamia, 18:30 - zespół 11 String Duo (Zbigniew"Godles" Godlewski & Tomasz "Cyran" Cyranowicz), 19:15 - The Beartles-The Beatles cover band (set 1), około 20:30 Zespół The Beartles-The Beatles cover band (set 2), 21:00 - Sleepwalker, 22:15 Thrudy. Między kolejnymi koncertami będzie można wylicytować różne gadżety. Wejście od 5 zł, ale mile widziane i wyższe sumy.

Do Orkiestry przyłącza się także Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli, która wystawia po raz kolejny spektakle Aleksandra Fredry. Rozpoczęcie o godz. 16 w sali kameralnej domu kultury przy ulicy Łaskiej 12. Po spektaklu będzie można wylicytować kilka wyjątkowych przedmiotów.

Zduńskowolscy fryzjerzy też grają

Zduńskowolska Pracownia Urody Yoko (ul. Sieradzka 17) zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Całość wynagrodzenia za usługi fryzjerskie wykonane w niedzielę, 12 stycznia, trafi na konto Orkiestry. W Pracowni Yoko orkiestrowa puszka stoi już od połowy grudnia, a klienci wrzucać mogą do niej dobrowolne datki. W salonie znajdują się też plakaty WOŚP i inne orkiestrowe elementy wystroju. Wyjątkowa będzie jednak finałowa niedziela, 12 stycznia, kiedy fryzjerzy całkowity dochód uzyskany w tym dniu przekażą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Zapolice

W gminie Zapolice podobnie jak w Zduńskiej Woli kwesta uliczna rusza o godz. 8 - przed kościołem w Strońsku, kaplicami w Rembieszowie, Piaskach, Rzechcie. Później warto się wybrać do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ulicy Głównej 14. O godz. 14.30 wyruszy rock'n'rollowy marsz nordic walking, a od godz. 15.30 będą robione Orkiestrowe kalendarze z junakiem 350 z 1963r. w roli głównej. Od godz. 17 koncerty, występy i licytacje.

Szadek

Swój finał ma także Szadek. Od 8 do 18.30 na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. O godz. 10 zaplanowano pokaz sprzętu pożarniczego przy OSP Szadek. Pozostałe atrakcje będą przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku. O 13 rozpoczyna się maraton filmowy - najpierw coś dla dzieci "Jak ukraść księżyc", a później komedia "Millerowie". Od od 18 występy, koncerty i oczywiście licytacje.

Światełko do nieba

O 20 światełko do nieba. W Zduńskiej Woli tradycyjnie w Parku Miejskim, w Zapolicach na placu przed GOKiS, a w Szadku przy MGOK.

Fot. M.Sz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_458 (IP: *.*.40.94), 08.01.2014, 18:55
  Nie lubię Wielkiej Orkiestry i Owsiaka, ale życzę powodzenia w zbiórce.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj