Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Rok Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego

Redakcja, 09.01.2014, 11:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Szefostwo Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego podsumowało 2013 rok i przedstawiło plany na 2014 rok.

← REKLAMA

O działaniach i planach szpitala mówiła prezes szpitala Barbara Kałużewska, dyrektor ds. medycznych Małgorzata Kabalska-Stasiak oraz przewodniczący rady nadzorczej Janusz Mołdawa.

-Minął rok od przekształcenia SPZOZu w Zduńskowolski Szpital Powiatowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Podejmowaliśmy wiele działań, które miały zmierzać do poprawienia usług świadczonych na rzecz pacjentów, do poprawy warunków i standardów pracy - mówiła Barbara Kałużewska.

W minionym roku ZSP podpisał ugodę z Narodowym Funduszem Zdrowia na zwrot pieniędzy za nadwykonania za 2011 rok ( na poziomie 33 proc. czyli ok. 534 tys. zł) i za 2012 rok (ok. 37 proc. czyli ok 282 tys. zł), wprowadzono całodobową możliwość wykonywania badań laboratoryjnych, RTG, EKG, przeprowadzono prace modernizacyjne niektórych oddziałów, a także podpisano umowę z wykonawcą opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego wraz ze studium wykonalności i decyzją środowiskową na zadanie "Rozbudowa i modernizacja Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego spółka z o. o.".

Kontrakt z NFZ na ten rok opiewa na kwotę ok. 22 mln zł. 2014 rok to dalszy ciąg prac związanych z planami rozbudowy szpitala (sama budowa możliwe, że rozpocznie się w 2015 roku), to także remonty oddziałów m.in. dziecięcego, uruchomienie szkoły rodzenia, zakup karetki systemowej na potrzeby Ratownictwa Medycznego i rozpoczęcie projektu "Szpital w Zduńskiej Woli liderem w zakresie opieki perinatalnej" w ramach tzw. funduszy norweskich oraz projektu "e-Szpital" - rozwój infrastruktury informatycznej. Więcej w galerii.

Dyrektor ds. medycznych Małgorzata Kabalska-Stasiak przypomniała, że w 2013 roku szpital przeszedł przez wiele kontroli m.in. przez NFZ i sanepid. -Jest mi bardzo miło stwierdzić, że w zasadzie, w zaleceniach pokontrolnych praktycznie nie stwierdzono istotnych uchybień, natomiast to co zostało wskazane do poprawy na bieżąco realizowaliśmy - wyjaśnia Kablaska-Stasiak.

-Dzisiaj można stwierdzić, że za 2013 rok szpital wypracował zysk. Nie będę tu mówił o liczbach, ponieważ jest jeszcze za wcześnie. W tej chwili spływają jeszcze dokumenty księgowe. Myślę, ze wynik będzie znany pod koniec stycznia, na początku lutego - dodawał Janusz Mołdowa.-Generalnie sytuacja finansowa szpitala uległa poprawie. Szpital spłacił wszystkie zobowiązania przeterminowane, tzw. wymagalne, również w stosunku do pracowników wynikające z nadgodzin pracy. Szpital również zaczął sobie dobrze radzić z windykacją - zapewniał.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_472 (IP: *.*.251.132), 10.01.2014, 15:40
  To skandal,żeby przypisywać sobie te działania, które były już w szpitalu prowadzone od lat- trochę pokory a jeżeli chodzi o szczegóły
  - elektroniczna weryfikacja pacjentów- wymagany koniecznie przez NFZ jak i identyfikacja pacjentów
  -nadwykonania za 2011,2012rok-te pieniądze uzyskano dzięki poprzedniej dyrekcji szpitala i dzięki pracownikom
  -cenniki jak szpital został przekształcony może brać pieniądze od pacjentów
  -badania laboratoryjne oraz RTG zawsze były całą dobę
  -stażyści zawsze byli w szpitalu,
  -certyfikat ISO na ratownictwo medyczne był już przecież dużo wcześniej,
  -wnioski o dofinansowanie były składane przez pracowników już od 2004 roku i to z sukcesami
  -dostosowano bloki operacyjne -ciekawe w jaki sposób ? nie ma takiej możliwości
  - poradnia ortopedyczna,chirurgiczna działała również w innych latach popołudniu
  -odzież ratownicy mieli kupioną jeszcze w poprzednich latach
  -drobny sprzęt szpital kupował zawsze
  -kontrakt 22mln to około 650 tys mniej niż rok wcześniej- co ze Zduńskowolanami którzy , przez to że źle zostały przeprowadzone negocjacje z NFZ nie będą mogli być w odpowiedni sposób leczeni.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_486 (IP: *.*.131.213), 20.01.2014, 13:34
   zgadzam sie w 100%
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_486 (IP: *.*.131.213), 20.01.2014, 13:50
   Tygodnik EXTRA z dn.16 stycznia opisuje,słusznie zresztą, jakie zasługi szpital a raczej dyrekcja przypisuje sobie.Zasługi które nie sa ich dziełem.Pieniądze otrzymane za nad-wykonania wypłacił Fundusz Zdrowia,co jest zasługą poprzedniego rządu. Dlaczego nie wypłacono w jakiejś części ludziom którzy na to zapracowali,personelowi szpitala.Tak robi się to w innych szpitalach. O jakich niedoborach kadrowych mówi dyrekcja?Nie ma żadnych przyjęć! Ewentualnie na umowy śmieciowe i za marna pensje ! Jest oczywiście niedobór personelu ale to dyrekcji nie przeszkadza.Bo są dyżury pojedyncze na niektórych oddziałach,a na pozostałych gdzie jest nawet 30 pacjentów - podwójne!!!!!!!Jest na rękę nie do trudniac nikogo ,bo tak jest oszczędniej dla szpitala. Oczywiście ze szkoda dla chorych!!!Wiec nic na lepsze się nie zmieniło i nie zmieni!Polecam tygodnik EXTRA i artykuł o szpitalu.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_458 (IP: *.*.40.94), 10.01.2014, 18:41
  Pacjencie unikaj naszego szpitala, bo spotkasz się z arogancją, bezczelnością i ch....... lekarzy!
  " Poprawa usług na rzecz pacjentów' "oburzające jest nawet czytanie tych bzdur!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj