Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Remont przychodni przy Mickiewicza

Redakcja, 25.02.2014, 16:25

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Trwa remont przychodni zdrowia przy ul. Mickiewicza w Zduńskiej Woli. Prace na zewnątrz mają pochłonąć ponad 200 tys. zł. W tym roku wyremontowane zostanie też wnętrze budynku.

← REKLAMA

-W tym roku zakończy się proces remontów i termomodernizacji naszych miejskich przychodni zdrowia. W tym roku rozpoczął się remont przychodni dziecięcej przy ulicy Mickiewicza. Oprócz tego mamy jeszcze dwa takie obiekty - jeden przy ulicy Srebrnej, drugi przy ulicy Szadkowskiej, a także dzierżawiony od Gminy Zduńska Wola budynek w Annopolu. Bardzo cieszymy się, że po remontach obiektów oświatowych również te, które służą opiece zdrowotnej naszych mieszkańców będą dostosowane do standardów - wyjaśnia wiceprezydent Andrzej Brodzki.

Wiceprezydent w towarzystwie dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli Macieja Milaka spotkali się we wtorek przy Mickiewicza z dziennikarzami, aby przedstawić zakres prac.

Wykonawca prac przy przychodni przy ul. Mickiewicza został wybrany w grudniu zeszłego roku. Rozpoczęto od termomodernizacji, a także wymiany dachu. -Rok wcześniej udało nam się tutaj zmienić system ogrzewania na ogrzewanie olejowe. W dalszej kolejności w tym roku przewidujemy remonty również w wewnątrz. Zawsze skłaniam się do przeprowadzania remontów na takim troszkę wyższym poziomie, niż to czyni się gdziekolwiek indziej. Wychodzimy naprzeciw pewnym oczekiwaniom mieszkańców, a także oczekiwaniom samego Narodowego Funduszu Zdrowia, gdyż przedstawiając im dobre warunki mam nadzieję, że uwzględnią to przy kontraktowaniu usług na rok 2015, 2016, 2017 - mówi Maciej Milak.

Prace mają zakończyć się do połowy kwietnia. Koszt trwającego etapu to ponad 200 tys. zł.- Lwia część pieniędzy pochodzi z naszych wewnętrznych pieniędzy, a niewielki procent pochodzi od darczyńców -wylicza Milak.

Za kilka miesięcy, prawdopodobnie w czerwcu rozpocznie się też remont w wewnątrz budynku. Ich koszt ma być wyższy niż termomodernizacja. -Wszystko będzie zmieniane. Poddasze, które będzie tylko i wyłącznie wykorzystywane na cele magazynowe i biurowe. Cały dół będzie całkowicie zmieniony w związku z tym, że musimy też wyjść naprzeciw pewnym oczekiwaniom. Poszerzyć część dla dzieci chorych, zrobić mniejszą część dla dzieci zdrowych - zdradza Maciej Milak.

Wcześniej generalnie wyremontowano przychodnia przy ul. Szadkowskiej. Przychodnia przy ul. Mickiewicza ma być gotowa w tym roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj