Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Rozkłady dopasowane czy nie?

Redakcja, 26.02.2014, 10:53

Czytelnicy zamieścili 9 komentarzy
9

Niedopasowanie odjazdów autobusów do rozkładu pociągów zarzuca Ruch Narodowy w Zduńskiej Woli MPK. Sprawę komentuje dla nas prezes spółki Grzegorz Szmyt.

← REKLAMA

"Każdego dnia dziesiątki mieszkańców naszego miasta dojeżdżają do Łodzi koleją na studia, czy do pracy, jednak większość autobusów MPK kursujących do stacji kolejowej, nie jest w żaden sposób zsynchronizowana z wyjazdami lub z dojazdami pociągów, a mieszkańcy wracając do swoich domów wybierają własne środki transportu, samochody, rowery, taksówki czy po prostu wracają pieszo." - to fragment oświadczenia, które kilka dni temu dostaliśmy od Ruchu Narodowego ze Zduńskiej Woli.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli Grzegorza Szmyta, który mówi, że spółka na bieżąco monitoruje rozkład jazdy autobusów z rozkładem PKP.

-15 marca, będzie kolejna zmiana odjazdów pociągów i już przygotowujemy rozkład autobusów po to, aby był on dopasowany do odjazdów pociągów. Często zdarza się tak, że autobus, który odjeżdża z przystanku jest około 10-15 minut po przyjeździe pociągu. Dla młodych ludzi, którzy potrzebują tylko 5 minut, żeby przejść na drugą stronę dworca jest naturalne, że wydaje im się, że ten autobus nie jest dopasowany, bo muszą odczekać te 5-10 minut do przyjazdu autobusu, ale dla starszych osób, które potrzebują więcej czasu na dojście jest dopasowany - mówi prezes MPK Grzegorz Szmyt. -Odbiór społeczny godzin odjazdów autobusów jest odbierany tak jak jest odbierany. Wydaje mi się, że on jest nieuprawniony(odnosi się prezes do zarzutu RN - przyp. red.), ale jeżeli są takie przypadki, że nasi klienci dysponują konkretnym przykładem, że coś jest nie tak podejmę natychmiast działanie, żeby to zmienić, natomiast ogólnikowe stwierdzenie, że jest są one niedopasowane nie jest dla mnie wystarczającym argumentem, żeby cokolwiek zmienić, bo w moim mniemaniu jest to w tej chwili zoptymalizowane-dodaje.

Grzegorz Szmyt zwraca też uwagę, że kursy, które są skorelowane z rozkładem PKP obsługują też zakłady pracy oraz szkoły. -Nie zawsze można przesunąć autobus o 5 czy 10 minut po to, żeby dopasować go dokładnie do godzin odjazdów pociągów, bo w tym czasie ludzie nie zdążają do pracy albo uczniowie na przesiadkę do innego autobusu, który jedzie do Wojsławic - wyjaśnia prezes MPK.

Branie pod uwagę kursów pociągów jest jednym z kryteriów tworzenia rozkładów miejskiego przewoźnika.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (9)

 • ~gość_527 (IP: *.*.104.85), 26.02.2014, 11:12
  no to nam sila wyrosla lysych osilkow z małymi mozgami
  -2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_573 (IP: *.*.86.137), 28.02.2014, 10:04
   @gość_560:
   Wiesz, że na publiczne obelgi jest paragraf, a Twoje IP jest znane? :)
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_560 (IP: *.*.78.130), 26.02.2014, 12:20
  niedopasowane nie tylko do rozkładu pociągów, ale również dla osób dojeżdżających do pracy w centrum.
  +10
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_562 (IP: *.*.205.220), 26.02.2014, 18:36
  3-ci rok dojeżdżam do Łodzi i jak większość ludzi ze Zduńskiej jeżdżę PKP. Do samych pociągów się przyzwyczaiłem i staram się nie narzekać, jednak dostanie się na dworzec oznacza, praktycznie codziennie, przydługi, szybki spacer. Autobusy, które jeżdżą do dworca są na miejscu, albo znacznie wcześniej przed odjazdem pociągu, albo już po jego odjeździe, gdy był jeden autobus o w miarę rozsądnej godzinie, to z Placu Wolności jedzie do Inter Marche i tyle go ludzie widzieli. Sam powrót wygląda tak samo, a nawet gorzej. Są trzy linie, które mnie interesują, 1, 3, 5. Autobusów jest mało, a jak są, trzeba czekać co najmniej 15 minut w tym czasie jestem mniej więcej w połowie drogi do domu. Pomijając kwestie, że autobusy jeżdżą dookoła całego miasta. W ciągu tych trzech lat środkami transportu MPK miałem przyjemność jeździć może z 5 razy, a jechałem nimi tylko dlatego ... że pociąg akurat się spóźnił. Tyle w temacie.
  +6
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_563 (IP: *.*.5.126), 26.02.2014, 21:16
  praktycznie codziennie odbieram kogoś z dworca. Normalką jest, że odjeżdża autobus w tym samym czasie, kiedy na peronie pojawia się pociąg. Autobus pusty, a ludzie z pociągu szorują pieszo. Tylko taksiarze się cieszą i zacierają łapy :D
  +6
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_564 (IP: *.*.11.54), 26.02.2014, 21:50
  A co to ruch narodowy w Zduńskiej Woli ?????????????
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_567 (IP: *.*.78.200), 27.02.2014, 17:10
  niech się wezmą za naukę! Zduńska Wola jest tak mała że można śmiało z buta pomykąć ! :D
  -4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_572 (IP: *.*.22.140), 28.02.2014, 09:49
  Jeżdżę jedynką o godz 15.30 do centrum i jest ok.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_577 (IP: *.*.78.157), 28.02.2014, 18:54
  Ruch narodowy chce dopasowania autobusów aby mogli na swój widzew jechać
  -3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj