Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Koncepcja rozbudowy szpitala

Redakcja, 28.02.2014, 16:53

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Ze wstępną i ogólną koncepcją rozbudowy i modernizacji Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego zapoznali się w piątek radni powiatu.

← REKLAMA

-To jest koncepcja, to nie jest jeszcze plan w sensie dokumentacji technicznej. Poprosiłem prezes szpitala, aby przedłożono to radnym, po to żeby ewentualnie można było wnosić uwagi, skonsultować go -mówi starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Pracownia Architektury i Urbanistyki w Łodzi ma czas na skończenie koncepcji do połowy marca. Jej założenia przedstawił w piątek projektant pracowni Witold Mechowski. Koncepcja przewiduje modernizację obecnego i budowę nowego budynku, aby wszystkie oddziały były integralną częścią. W nowym budynku ma być m.in laboratorium, przychodnia, izba przyjęć, miejsca diagnostyki. Pierwsze piętro to oddział ginekologiczny (25 łóżek), położniczy (13 łóżek), noworodkowy (9 łóżeczek), blok porodowy. Na drugim piętrze znajdowałby się blok operacyjny, centrala sterylizatornia, oddział chirurgiczny. W istniejącym budynku na parterze byłby zakład rehabilitacji dziennej, oddział urologii, przychodnie, na piętrze oddział wewnętrzny, a na drugim pietrze oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W założeniu modernizacja i rozbudowa szpitala ma być prowadzona tak, aby nie przerwać jego pracy.

-Koncepcja rozbudowy szpitala to duże przedsięwzięcie, które ma na celu budowę dużego pawilon na działce szpitala tak, aby spełnić standardy i rozwinąć szpital, żeby można było jednocześnie zapewnić bieżące funkcjonowanie tego szpitala o obsługę mieszkańców powiatu, ale już z pewną myślą, aby po pierwsze w przyszłości były te standardy wysokie dla służby zdrowia spełnione w Zduńskiej Woli. Po drugie, żeby ta spółka mogła tak naprawdę mieć możliwość w przyszłości zarabiania - wyjaśnia starosta.

Pracownia Architektury i Urbanistyki oszacowała koszt rozbudowy i modernizacji Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego na ok. 43 mln zł - ok. 30 mln to budowa nowego obiektu, a dostosowanie obecnego szacuje się na 13 mln zł. Pieniądze będą pochodzić m.in. z budżetu powiatu, ale starosta liczy też na środki zewnętrzne, m.in. z PFRON.

Pytania odnośnie koncepcji mieli głównie radni Prawa i Sprawiedliwości. Radny Dariusz Kubiak był ciekaw czy były przeprowadzone konsultacje z pracownikami. Okazało się, że tak i ich sugestie zostały w koncepcji uwzględnione. Najwięcej pytań miał radny Zbigniew Piotrowski, który był zdania, że najpierw trzeba spełnić minimum wymogów, które nakazuje rozporządzenie ministra zdrowia. Radni zwrócili też uwagę, że w przedstawionej koncepcji zabrakło miejsca na kaplicę.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_588 (IP: *.*.22.140), 04.03.2014, 09:42
  W ubiegłym roku straszono nas zamknięciem szpitala a teraz słyszymy o rozbudowie!! Trochę to dziwne! Nie uważacie?
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj