Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Obchody Dnia "Żołnierzy Wyklętych" w Zduńskiej Woli

Redakcja, 02.03.2014, 10:04

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

1 marca rozpoczęły się w naszym mieście obchody ku pamięci żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Dalsza część obchodów zaplanowana jest na 3 i 5 marca.

← REKLAMA

Obchody otworzył wernisaż wystawy w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola "Grypsy" Stefana Misiaka. W Bazylice Mniejszej pw. WNMP przy ul. Kościelnej została odprawiona uroczysta msza św. z udziałem władz miasta, pocztów sztandarowych, mieszkańców. 1 marca poświęcona została również figurka Archanioła Michała, która znajduje się we wgłębieniu murów bazyliki. Poprzednia statuetka została zniszczona przez nieznanych sprawców.

Następnie pochód przeszedł do Al. Kościuszki pod pomnik poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Szymon Wiśniewski z Młodzieży Wszechpolskiej wygłosił emocjonujące przemówienie. Pod pomnikiem złożono również wiązanki kwiatów, a także pozostawiono znicze.

Obchody Dnia "Żołnierzy Wyklętych" w Zduńskiej Woli będą trwać jeszcze 3 i 5 marca. 3 marca będzie można wysłuchać prelekcji Tadeusza Płużańskiego o Żołnierzach Wyklętych w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dąbrowskiego o godz. 10.50. 5 marca zaplanowano o godz. 9 prelekcję Leszka Żebrowskiego w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. KEN.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_581 (IP: *.*.25.92), 02.03.2014, 13:51
  kolaboranckie miasto obchodzi takie święto...śmieszne
  -5
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_583 (IP: *.*.172.70), 03.03.2014, 14:37
   z kim kolaboranckie?
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_565 (IP: *.*.45.173), 04.03.2014, 13:42
   Z Niemcami choćby. Co najmniej jeden zduńskowolanin pracował w SIeradzkim gestapo na warckiej. Znam osobę którą mało co nie zamordował.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj