Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pięć samorządów przyjęło plan rozwoju MOF

Redakcja, 03.03.2014, 10:45

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe

Powiat zduńskowolski był ostatnim samorządem, którego radni przyjęli plan rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. W marcu będzie radnym przedstawiony kolejny dokument przedstawiający kierunki rozwoju MOF.

← REKLAMA

Wyznaczenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego to projekt partnerski, w którym biorą udział prócz lidera powiatu zduńskowolskiego, jeszcze powiat łaski, miasto Zduńska Wola, gmina Zduńska Wola i gmina Sędziejowice. W lutym na sesjach radni kolejno przyjmowali plan rozwoju MOF. Były też pytania, na które odpowiadał starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, który uczestniczył we wszystkich posiedzeniach.

-Uwagi są różne. W Łasku przede wszystkim były pytania dotyczące kosztów przedsięwzięcia i tak dalej. Jesteśmy w fazie koncepcyjnej, czyli mamy zrobioną diagnozę, która jest przyjmowana w postaci planu koncepcyjnego tego przedsięwzięcia, który określa stan rzeczy plus misje oraz wizje. Na kolejnej sesji marcowej będzie przyjmowany kolejny dokument czyli kierunki rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zduńska Wola Karsznice, gdzie będziemy mieli pokazane jak gdyby trzy podstawowe konglomeraty. Po pierwsze budowę łącznika z budowanego węzła S8 pod Marzeninem do drogi krajowej po wschodniej stronie magistrali, tak aby on przebiegał przez takie obszary, które jednocześnie będzie pobudzał co do wzrostu gospodarczego (…). Kolejnym obszarem jest, aby położenie drogowe i kolejowe wykorzystać do powstania portu multimodalnego. Trzecią rzeczą jest to, aby ten port mógł funkcjonować - mówi starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Plan Rozwoju MOF został opracowany w ramach projektu "Wyznaczenie miejskiego obszaru funkcjonalnego o charakterze transportowo-przemysłowym na terenie Powiatu Zduńskowolskiego i Powiatu Łaskiego wokół węzła drogi ekspresowej S8 Zduńska Wola Karsznice oraz magistrali kolejowej Śląsk-Porty". W planach jest aktywizacja gospodarcza 200 ha terenów.

Zobacz też: Koncepcja MOF

Zobacz też: Samorządy głosują nad przyjęciem planu rozwoju MOF

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj