Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Konkurs wiedzy o Zduńskiej Woli

Redakcja, 05.03.2014, 12:18

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli organizuje I Konkurs Wiedzy o Mieście Zduńska Wola dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap zaplanowano na 11 marca.

← REKLAMA

Do konkursu zgłosiło się 134 uczniów gimnazjów nr 1, 2, 3, 4 i 5 oraz 71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, ZSE, ZSZ nr 1 oraz Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej.

Celem konkursu jest usystematyzowanie i zwiększenie wiedzy na temat historii Zduńskiej Woli, kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw obywatelskich, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta. Wiodącym tematem będą wydarzenia historyczne rozgrywające się na terenie Zduńskiej Woli na przestrzeni lat 1394-2013.

Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech etapach: szkolnych planowanych na 11 marca, miejskim zaplanowanym na 8 kwietnia oraz dwa finały na żywo w studiu lokalnej telewizji w 25
i 29 kwietnia. Szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie www.tpzw.zdunskawola.pl.

Honorowe patronaty nad konkursem objęli Prezydent Miasta Zduńska Wola i Starosta Powiatu Zduńskowolskiego, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców.

Fot. Archiwum cyfrowe MHMZW

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj