Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Poznają swoje prawa

Redakcja, 27.03.2014, 11:03

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

25 marca Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli rozpoczął realizację programu autorskiego "Znam swoje prawa".

← REKLAMA

Celem głównym opracowanego programu jest rozwijanie w młodzieży świadomości własnych praw, możliwości i ograniczeń. Udział w spotkaniach ma przyczynić się do ukształtowania w młodzieży poczucia godności ludzkiej, umiejętności rozwiązywania konfliktów bez stosowania przemocy, pozwoli podopiecznym hufca lepiej radzić sobie z wieloma problemami, jakie napotykają w szkole, w domu, w pracy. Zdobyte informacje pomogą również odważniej kroczyć przez życie, śmielej borykać się z jego przeciwnościami.

Celem pierwszych zajęć - "Mam prawo do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej" - było przeciwdziałanie agresji werbalnej i fizycznej, wykształcenie w młodzieży umiejętności " bezpiecznych zachowań" oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach zagrożenia. Zajęcia dla młodzieży przeprowadził asp. Robert Latus z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyła się projekcja filmu o zapobieganiu przemocy w szkole. Uczestnicy programu zwiedzili również siedzibę komendy. Młodzież obserwowała pracę oficera dyżurnego, który odbierał zgłoszenia pod numerem 997, zapoznała się z całym tokiem postępowania od chwili zatrzymania do wyjaśnienia okoliczności, czy też skierowania do aresztu. Ponadto zwiedziła siłownię, strzelnicę, salę zgłoszeń, a także "pokój niebieski" gdzie przesłuchiwane są najmłodsze ofiary przestępstw. Dzięki udziałowi w spotkaniu młodzież zapoznała się z zadaniami i kompetencjami Policji, czynnościami wykonywanymi przez policjantów z poszczególnych wydziałów, przekonała się o sprawności i skuteczności działań, które są przez nich podejmowane.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj