Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Finaliści testu wiedzy o Zduńskiej Woli

Redakcja, 09.04.2014, 16:37

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Troje gimnazjalistów oraz licealistów pod koniec kwietnia weźmie udział w finale konkursu wiedzy na temat Zduńskiej Woli, który będzie można oglądać w lokalnej telewizji.

← REKLAMA

We wtorek przeprowadzono półfinały konkursu sprawdzającego wiedzę młodych mieszkańców na temat Zduńskiej Woli. Rano do testu usiedli gimnazjaliści, którzy musieli odpowiedzieć m.in. na pytanie co oznacza słowo "weber".

Z grupy 15 osób najlepiej napisał Adam Niezgodzki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli, Marta Smolarek z gimnazjum nr 2 i po dogrywce do finału dostał się również uczeń PG nr 1 Mateusz Szczurkowski. Gimnazjaliści wystąpią w finale 25 kwietnia.

We wtorek przeprowadzono też półfinały dla licealistów. Test rozwiązało 14 osób, z których najlepiej z pytaniami poradzili sobie: Maria Piontek i Paulina Józefiak z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Bartłomiej Wilczyński z Zespołu Szkół Elektronicznych. Licealiści odpowiadali na pytania typu:Kiedy powołano Stowarzyszenie "Cecylia" w Zduńskiej Woli? Czy Antoni Złotnicki był bratem Stefana Złotnickiego? Lub Ul. Maurycego to obecnie, która ulica Zduńskiej Woli? Licealiści w telewizji wystąpią 29 kwietnia.

Pytania testowe wraz z odpowiedziami, które rozwiązywali uczestnicy I Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola mają być dostępne na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli - głównego organizatora konkursu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj