Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Hufiec Pracy z misją dla Kenii

Redakcja, 22.04.2014, 08:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w Hufcu Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli jest kształtowanie w młodzieży postaw prospołecznych i rozbudzanie szeroko pojmowanej empatii wobec potrzebujących. Zgodnie z tą misją młodzież chętnie włącza się we wszelkie działania o charakterze dobroczynnym o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

← REKLAMA

14 kwietnia Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli zakończył drugą zbiórkę makulatury dla Kenii. W okresie od 1 do 14 kwietnia 2014r Aktywni Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli po raz kolejny pomogli mieszkańcom Kenii włączając się w dwutygodniową zbiórkę makulatury przy Parafii Św. Antoniego w Zduńskiej Woli.

Młodzież przyniosła z domów, ze szkół, zakładów pracy, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola gazety, czasopisma, książki, kartony, zużyte zeszyty i luźne kartki papieru itp. składając je w wyznaczone miejsca. Uczestnicy Hufca Pracy zebrali 809 kg i z poprzedniej akcji 200 kg, co dało ponad tonę makulatury. Kadra Hufca Pracy, pracodawcy ze Zduńskiej Woli i Łasku wsparli akcję udostępniając swój prywatny transport do przewozu tego surowca do punktów zbiorczych Fundacji "Czyńmy Dobro".

Idea przedsięwzięcia to zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów, praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych. Celem głównym akcji było jednak pozyskiwanie funduszy na wybudowanie studni w wiosce Laare w Kenii. 1kg makulatury = 60 l wody = życie

Wdrożona przez młodzież inicjatywa to również szerzenie idei wolontariatu. Akcja "Makulaturę zbierzemy i studnię w Kenii wybudujemy" wpisała się w program Aktywnych Hufca Pracy i będzie kontynuowana w następnych terminach wyznaczonych przez fundację.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj