Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zajęcia edukacyjno – profilaktyczne Hufca Prasy

Redakcja, 30.04.2014, 15:02

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli 29 kwietnia zorganizował kolejne warsztaty w ramach programu autorskiego "Znam swoje prawa". Tematem spotkania było: "Mam prawo do odpowiedniego standardu życia i zabezpieczenia socjalnego".

← REKLAMA

Wprowadzenia do tematyki zajęć dokonał komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak. Zajęcia przeprowadzili: Beata Synowiec - koordynator Działu Pomocy Środowiskowej, która zapoznała i przedstawiła młodzieży misję i działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Władysław Piotrowski - specjalista ds. relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień, przedstawił problematykę uzależnień i przemocy w rodzinie, Urszula Krysztofiak i Elżbieta Stępniak - pracownicy socjalni, omówiły zadania z zakresu wspierania rodziny i organizowania różnorodnych form pomocy.

Celem zorganizowanych warsztatów było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat różnych aspektów i przejawów przemocy w rodzinie. Uczestnicy zajęć otrzymali informację, gdzie osoby doświadczające przemocy lub jej świadkowie mogą zwracać się o pomoc i wsparcie. Młodzież dowiedziała się kto może otrzymać świadczenia pieniężne i niepieniężne, poznała różnorodne formy wsparcia. Uzyskała informacje o możliwości podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych poprzez udział w różnorodnych programach unijnych realizowanych przez MOPS.

Na zakończenie zaproszeni goście rozdali uczestnikom zajęć materiały informacyjne, broszury oraz grafik dyżurów specjalistów.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj