Wiadomości / Zduńska Wola

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Rzut wolny przesądził

Redakcja, 12.05.2014, 11:05

Kolejna porażka Pogoni Zduńska Wola w tym sezonie. W sobotę zduńskowolanie ulegli Włókniarzowi Zelów 0:1.

W drużynie Pogoni w porównaniu z meczem w Przedborzu nastąpiły zmiany w wyjściowej "jedenastce". W bramce od początku zagrał Mateusz Pyrkowski, do składu po pauzie za żółte kartki powrócili Mateusz Boruń i Michał Ignaczak, natomiast grający trener gospodarzy Grzegorz Kaleta zasiadł na ławce rezerwowych.
Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 1 minucie meczu mieli dogodną sytuację pod bramką gości. Po długim podaniu od Damiana Grzelaka w pole karne wbiegł Adam Konieczny, ale oddał strzał nad poprzeczką. W 13 minucie Grzegorz Gorący dogrywa piłkę wzdłuż pola karnego gości gdzie strzał z bliska Krzysztofa Cichosza zostaję zablokowany przez obrońców z Zelowa. W 29 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Koniecznego głową z 14 metrów uderza obok słupka Krzysztof Cichosz. Jednak najlepszą sytuację w pierwszej połowie meczu stworzyli sobie goście. W 43 minucie jeden z zawodników z Zelowa nie wykorzystał sytuacji "sam na sam" z Mateuszem Pyrkowskim.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli goście bo już w 48 minucie Norbert Dregier mógł zaskoczyć golkipera Pogoni, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. W 51 minucie powinno być 1:1, kiedy po dośrodkowaniu z boku boiska Michała Ignaczaka nadbiegający Kacper Korona znalazł się sam 10 metrów przed bramką gości, ale piłka po jego strzale minęła bramkę. W 71 minucie po strzale zawodnika gości Mateusz Pyrkowski odbija piłkę na słupek, która wraca na pole gry, gdzie w ostatniej chwili interweniują obrońcy Pogoni. Jedyna jak się okazało bramka w tym meczu padła w 73 minucie. Rzut wolny z 22 metrów wykonywał Norbert Dregier i po jego mocnym strzale drużyna gości objęła prowadzenie w tym meczu.

Drużyna Pogoni do końca meczu atakowała i w 85 minucie po akcji Grzegorza Kalety, który wyłożył "piłkę jak na tacy" Arturowi Górzawskiemu, który będąc sam przed bramkarzem 10 metrów od bramki oddał strzał prosto w ręce Grzegorza Robakiewicza.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni Zduńska Wola rozegra w sobotę 17 maja o godzinie 11 na wyjeździe z Wartą Działoszyn.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - WŁÓKNIARZ ZELÓW 0:1 (0:0)

0:1 - Norbert Dregier (73' rzut wolny)