Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Dworzec na obradach

Redakcja, 28.05.2014, 12:45

Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

W tym roku dworzec PKP w Zduńskiej Woli przeszedł na własność miasta. Na czwartkowej sesji radni będą decydować o przekazaniu pieniędzy m.in. na opracowanie koncepcji rozbudowy budynku oraz zagospodarowania jego otoczenia.

← REKLAMA

PKP zgodziło się przekazać miastu Zduńska Wola dworzec bezpłatnie. - Chcieliśmy, aby PKP zauważyło, że jednak ta nieruchomość gruntowa i budynkowa mają tą samą funkcję. Ustawa pozwala na to, aby takie nieruchomości samorządom mogły być przekazywane nieodpłatnie i na tym stanowisku stanęliśmy. Na szczęście nasze stanowisko znalazło odzwierciedlenie w negocjacjach i wiemy, że ta nieruchomość będzie mogła być przekazana nieodpłatnie - mówił w zeszłym roku wiceprezydent Paweł Jegier, który prowadził negocjacje z kolejową spółką.

W tym roku przejęcie dworca stało się faktem. Na najbliższej sesji rady miasta, 29 maja, radni będą głosować nad dwiema uchwałami dotyczącymi dworca PKP. Pierwsza to przekazanie 59 tys. zł na zadanie pod nazwą "Opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej rozbudowy budynku dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem przyległych terenów przestrzeni publicznej w Zduńskiej Woli". Pieniądze mają pochodzić z zysku wypracowanego przez MPWiK w 2013 roku. Według zapowiedzi władz dworzec ma się stać wizytówką Zduńskiej Woli.

Druga uchwała dotyczy zabezpieczenia w budżecie miasta 33 tys. zł na sfinansowanie kosztów eksploatacji budynku, czyli przegląd kominiarski, przegląd pięcioletni budynku, inwentaryzacja budynku, montaż wodomierzy, energia, a także sprzątanie budynku i terenu wokół. Źródłem finansowania ma być wypracowany zysk przez MSC za 2013 rok.

Początek obrad o godz. 10 w sali wystawienniczej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łaskiej w Zduńskiej Woli.

Porządek obrad

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_685 (IP: *.*.220.159), 28.05.2014, 12:50
  Zróbcie coś z tym dworcem, bo aż wstyd wsiadać na takiej stacji!
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_804 (IP: *.*.251.133), 28.05.2014, 17:18
  co znaczy rozbudowa budynku dworca? Przecież ten budynek stanowi zabytek już dzisiaj. Tak samo piękne ale zaniedbane budynki w okolicy dworca z czerwonej cegły. Czy nie można pomyśleć raczej nad odrestaurowaniem tego stanu, który jest dziś? Tak pięknie zrobiły to Pabianice. A propos dworzec w Zduńskiej Woli też był pięknym budynkiem z czerwonej cegły - w końcu to był budulec miast przemysłowych. Później ktoś przyszedł i go otynkował, wstawił białe plastikowe okna i straszy tak do dziś. miasto chce rozbudowywać główny budynek dworca???? Aby zniknął jeden z ostatnich budynków świadczących o architektonicznym charakterze miasta?
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_754 (IP: *.*.22.140), 29.05.2014, 08:08
   Zgadzam się z Tobą, tu nic nie trzeba rozbudowywać, tylko zadbać o stan obecny budynku.
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_808 (IP: *.*.187.3), 29.05.2014, 18:45
  Budynek jest ok. Można go wynająć na prowadzenie działalności przez firmy prywatne. Albo przenieść dworzec autobusowy z Juliusza, jest dość miejsca wokół. W innych miastach dworce PKP i autobusowe znajdują się blisko siebie!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj