Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Procesja Bożego Ciała

Redakcja, 19.06.2014, 15:08

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Największa procesja Bożego Ciała w Zduńskiej Woli przeszła główną ulicą miasta od kościoła św. Antoniego do Bazyliki Mniejszej.

← REKLAMA

Tłumy zduńskowolan dołączyły do procesji, która w południe po mszy św. w parafii pw. św. Antoniego wyszła na ulice. Jeszcze przed czasem mieszkańcy wyglądali na barwny korowód.

Ołtarze na trasie procesji przygotowała parafia św. Antoniego, parafia św. Pawła, rzemiosło zduńskowolskie oraz strażacy.

Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej potocznie nazywane Bożym Ciałem to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Dzień ten jest wolnym od pracy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj