Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sieradzka w tym roku

Redakcja, 02.07.2014, 10:13

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Najpóźniej na początku przyszłego tygodnia ma zostać ogłoszony przetarg na remont ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Jeszcze kilka miesięcy temu remont ul. Sieradzkiej miał czerwone światło, bowiem nie udało się uzyskać dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Teraz sytuacja się zmieniła, bo pojawiły się oszczędności poprzetargowe.

Piotr Pacel, naczelnik Wydziału Dróg i Gospodarki Komunalnej starostwa, wylicza, że już jest pewna kwota 133 tys. zł, z oszczędności poprzetargowych starostwo ma otrzymać jeszcze 700 tys. zł, ale ostatecznie cała suma dofinansowana może wynieść ok. 2 mln zł.

Starostwo Powiatowego w Zduńskiej Woli, które jest zarządcą drogi najpóźniej na początku przyszłego tygodnia chce ogłosić przetarg. W lipcu wybrano by wykonawcę, a w sierpniu rozpoczęły by się prace. Planuje się, że koszt prac wyniesie ok. 4 mln zł.

Na ul. Sieradzkiej nie tylko zmieni się nawierzchnia, ale pojawią się zatoki postojowe, autobusowe, azyl dla pieszych, nowe przejścia, chodnik i ścieżka rowerowa. Projekt obejmuje tez przebudowę skrzyżowania z placem Wolności. Zmieni się tez sygnalizacja świetlna od okablowania po założenie zegara odmierzającego czasu do zmiany świateł.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_933 (IP: *.*.22.140), 03.07.2014, 13:44
  A kiedy skończą remont na ul. Wspólnej?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj