Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Uwaga na podstępną pomoc

Redakcja, 04.08.2014, 16:18

Policjanci otrzymali informację o próbach oszustwa starszych osób przez dwie kobiety, podające się za pracownice opieki społecznej.

← REKLAMA

Na Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli zgłosił się zduńskowolanin informując dzielnicowego o próbie oszustwa jego 92 -letniej babci. Z jego relacji wynikało, że w ubiegłym tygodniu na ulicy Sieradzkiej do jego babci podeszła kobieta, przedstawiła się, że jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i zaproponowała zaniesienie torby z zakupami do miejsca zamieszkania.

Gdy 92-latka się zgodziła podeszła do niej następna kobieta. Obie weszły do mieszkania zduńskowolanki. Tam jedna z kobiet sprawdzała stan zdrowia staruszki, druga natomiast szukała w mieszkania wartościowych rzeczy i pieniędzy. Jednak z uwagi na to, że nic nie znalazły spisały dane personalne z dowodu osobistego i wyszły.

- Po tym zdarzeniu możemy przypuszczać, że kobiety mogą dalej próbować kogoś oszukać na terenie miasta. Dlatego przestrzegamy, aby nie korzystać z ofert pomocy nieznanych osób. Będą one robić wszystko, aby podstępem dostać się do mieszkania. Pamiętajmy przede wszystkim, że pod żadnym pozorem nie wpuszczamy do mieszkania obcych ludzi. Tym razem oszustkom nie udało się okraść kobiety, dlatego ostrzegamy przed ich "fałszywą" pomocą - przestrzega Jacek Kozłowski, rzecznik prasowy zduńskowolskiej policji.

Jedna z kobiet miała około 40 lat, była szczupłej budowy ciała, włosy blond.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj