Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Przebudowa Sieradzkiej. Umowa podpisana

Redakcja, 13.08.2014, 15:44

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli podpisało umowę w wykonawcami przebudowy ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli wraz z przebudową dwóch skrzyżowań ze sygnalizacjami świetlnymi.

← REKLAMA

W środę w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli podpisano umowę na realizację projektu "Przebudowa ulicy Sieradzkiej i placu Wolności w Zduńskiej Woli, wraz z przebudową istniejących sygnalizacji świetlnych na ul. Łaskiej, oraz ich połączeniem na skrzyżowaniach ulic Łaskiej-Dąbrowskiego-al. Kościuszki i Łaskiej - plac Wolności - Kościelnej".

- W ramach tzw. schetynówek udało nam się pozyskać pełne dofinansowanie na to zadanie. Pozyskanie tych pieniędzy było pewnego rodzaju wydłużoną ścieżką, bo rząd kilkakrotnie zmieniał zasady, co do puli środków na te zadania - mówi starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Przebudową ulic zajmie się firma Bud-Trans z Sieradza w partnerstwie z Zakładem Usług Komunalnych B.J. Pabich ze Zduńskiej Woli. Wartość tej części projektu to prawie 2,7 mln zł. Przebudową sygnalizacji firma "Macuga" z Sieradza. Wartość tego zadania to prawie 443 tys. zł. Przetarg na inspektora nadzoru budowlanego w tym projekcie wygrał Zbigniew Wieczorek "Drochod" ze Zduńskiej Woli za 44,3 tys. zł.

Prace mają się rozpocząć jak najszybciej i zakończyć na przełomie października i listopada tego roku. Mieszkańcy i kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, o których będziemy informować.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj