Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

U kierowcy nie dopłacisz

Redakcja, 27.05.2013, 10:49

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli rezygnuje z pobierania 50 gr dopłaty do biletu podczas jego zakupu u kierowcy autobusu. Dodatkowa opłata ma zniknąć za kilka miesięcy.

← REKLAMA

Pasażerowie nie mogący znaleźć kiosku lub punktu sprzedaży biletu musieli ratować się jego zakupem u kierowcy autobusu, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. Grzegorz Szmyt, prezes MPK w Zduńskiej Woli przyjrzał się temu i doszedł do wniosku, że jest to odstraszanie mieszkańców od korzystania z usług MPK.

Miesięcznie z tego tytułu do kasy MPK wpadało ok. 3-4 tys. zł, jednak Grzegorz Szmyt na ostatniej sesji rady miasta, zanim radni podjęli stosowną uchwałę w tej sprawie, przekonywał, że spółka nie straci.

- To niemała kwota, ale spółka finansowo stoi dobrze - mówił Grzegorz Szmyt i dodawał, że straty zostaną "odrobione" na innych usługach, m.in. na wynajęciu autobusów, czy z tytułu wydzierżawienia terenu na parking dla tirów.

Innym kłopotliwym czynnikiem, który zachęcił do zniesienia dopłaty było wydłużanie się postoju autobusu na przystanku, a to rodziło opóźnienia w rozkładzie. MPK zwiększyło więc ilość punktów zakupu biletów, jest też możliwość ich kupienia przez telefon komórkowy lub przez Internet. Dodatkowo na linii "Z" Zduńska Wola-Sieradz pojawiła się konduktorka, u której można zaopatrzyć się w bilet. Jej staż finansuje Powiatowy Urząd Pracy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_80 (IP: *.*.22.140), 28.05.2013, 11:27
  Mam nadzieję, że będzie możliwość zakupu biletu u kierowcy. Każdemu może się zdarzyć, że będzie potrzebował jechać autobusem i nie posiadać biletu.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj