Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Szpital znów na obradach

Redakcja, 03.11.2014, 12:36

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Sprawozdanie finansowe Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. zdominowała ostatnią w tej kadencji sesję radnych powiatowych.

← REKLAMA

Prezes zduńskowolskiego szpitala Barbara Kałużewska przedstawiła raport z badania sprawozdania finansowego za 2013 rok.

-Sprawozdanie finansowe za 2013 rok zostało przekazane do sprawdzenia dla biegłej, która ocenił je pozytywnie, potem trafiło ono do rady nadzorczej i zgromadzenia wspólników, którzy także zaopiniowali je pozytywnie. Wynik za ubiegły rok to ok. 687 tys. zł netto zysku, który został przeznaczony na straty lat ubiegłych, a te straty na koniec 2013 roku wynoszą ok. 9 mln zł - mówiła prezes szpitala Barbara Kałużewska.

Barbara Kałużewska podczas czwartkowej sesji przedstawiła także projekt rozbudowy szpitala, inny niż pokazywano wcześniej. Radni PiS wyrazili swoje zdziwienie, że nie informowano ich o tym, zwracali też uwagę, że to zbyt lekkie wydawanie pieniędzy na ciągłe zmiany projektowe.

-To jest już koniec tej kadencji, nadal nie znamy dokładnego terminarza z czego będzie sfinansowana rozbudowa szpitala, tylko same ogólniki - zauważał radny Piotrowski.-Przeznaczyliśmy pieniądze na projekt, który został skonsultowany i nagle się okazuje, że wszystko jest wywrócone do góry nogami jeśli chodzi o ustawienie skrzydeł szpitala - dodawał. Dopytywał też, co jeśli nie uda się wprowadzić w życie ambitnego planu rozbudowy, czy jest awaryjny plan na wprowadzenie standardów narzuconych przez ministerstwo. Czas na to jest do 2016 roku.
-Czy podjęto jakieś konkretne działania, aby pozyskać pieniądze? - dopytywał radny Dariusz Kubiak.

Barbara Kałużewska tłumaczyła, że bez rozbudowy nie uda się spełnić wymogów. Pojawiły się wątpliwości, co do uporania się z tym w terminie. -Protestuję głosom, że zostało zmarnowane 100 tys. zł. To nieprawda. Wszystkie koncepcje odpowiedziały nam na kwestię czy szpital w obecnym kształcie może funkcjonować. To badanie odpowiedziało nam jasno, że nie. Pozwoliło nam to też ocenić jakiego rzędu są potrzebne środki, w jakim kształcie i obszarze należy się poruszać. Na bazie tych dokumentów już rok temu zgłosiliśmy to działanie jako jeden z trzech wniosków kluczowych powiatu zduńskowolskiego do zadań strategicznych województwa łódzkiego - odpowiadał starosta Wojciech Rychlik.
Planu awaryjnego szpital nie ma, ale pojawił się pomysł pisma do ministerstwa o wydłużenie terminu rozbudowy szpitala.

Pytano także o stan finansowy szpitala za pierwsze półrocze tego roku. Dopytywano też wyniki o kontrole przeprowadzone w szpitalu.

Zduńskowolski Szpital Powiatowy przymierza się też do kupna jeszcze w tym roku nowej karetki służąca do pomocy podstawowej i specjalistycznej.

Podczas ostatniej tej kadencji sesji rady powiatu odznaczono też urzędników medalami za długoletnią służbą. Medalem Złotym za Długoletnią Służbę została odznaczona Jolanta Półgrabia, srebrnym Włodzimierz Piegat, a brązowym Piotr Pacelt.

Zobacz też: Koncepcja rozbudowy szpitala

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_1345 (IP: *.*.200.108), 06.11.2014, 21:54
  Banda konowałów, co to nic nie zrobią bez przysłowiowej koperty na czele z panią dyrektor, której teściowa szkołę założyła, żeby synowa mogła wykształcenie średnie a potem "magistra' zdobyć
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1577 (IP: *.*.33.129), 08.01.2015, 19:32
  JAKOŚ KURWA JEJ NIE KUPUJE
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj