Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kolejne punkty dla MKS

Redakcja, 12.01.2015, 14:55

W sobotę w meczu III ligi wojewódzkiej zespół siatkarzy MKS Zduńska Wola wygrał na wyjeździe z GKS Kamieńsk 3:1.

← REKLAMA

W pierwszym secie gospodarze umiejętnie wykorzystali znajomość własnej hali i już od pierwszych akcji skutecznie wypracowali sobie kilku punktową przewagę (przyjmujący MKS mieli problem odbioru zagrywki przeciwnika wynikający ze stosunkowo niskiej hali). Przez większość seta przewaga gospodarzy utrzymywała się, zawodnicy MKS nie mogli złapać swojego rytmu gry i pierwszy set na swoje konto zapisali siatkarze z Kamieńska.

Po niezbyt udanym pierwszym secie i zmianie stron sytuacja na boisku odwróciła się.
Siatkarze MKS zaczęli grać równiej, pewniej i gospodarze nie potrafili sprostać warunkom postawionym przez naszych zawodników. W ten sposób MKS zdecydowanie wygrał drugi i trzeci set.

W czwartej odsłonie mieliśmy mikst wydarzeń z wcześniejszych partii. Po dobrym rozpoczęciu MKS osiągnął przewagę i wydawało się, że powtórzą się wydarzenia z poprzednich setów, a tymczasem gospodarze dogonili i zremisowali 13:13, a następnie zdobyli jeszcze 4 punkty pod rząd ustanawiając wynik 17:13dla gospodarzy. W grze MKS nic nie chciało zaskoczyć i gospodarze dociągnęli wynik do stanu 24:20.

Na zagrywkę w naszym zespole wszedł Piotr Dobrowolski i spokojnym, ale pewnym serwisem wprowadzał piłkę do gry. Gospodarze nie potrafili stworzyć składnych akcji, bądź byli blokowani i przegrali również seta czwartego.
Siatkarze MKS bardzo uradowani schodzili do szatni. Wygrali w niezłym stylu mecz rozgrywany po dłuższej przerwie w rozgrywkach i dopisali trzy punkty na swoim koncie w tabeli.

GKS Kamieńsk - MKS Zduńska Wola 1:3

Zespół MKS wystąpił w składzie:
rozgrywający - Karol Kaczmarek (kapitan), przyjmujący - Wojciech Dobrowolski i Daniel Buczkowski, środkowi - Jakub Chojecki i Kacper Bryl, atakujący - Konrad Rogalski, libero - Rafał Kubiak.
Po początkowej fazie spotkania trenerzy Zdzisław Olejnik i Sławomir Szewczyk dokonali zmian. Na środku pojawił się Piotr Dobrowolski za Kacpra Bryla, na pozycji atakującego Michał Olejnik zmienił Konrada Rogalskiego.
W meczowej dwunastce byli jeszcze Adrian Miller, Adrian Rogalski i Bartłomiej Sobczak.

Następny mecz MKS rozegra na wyjeździe w sobotę 17.01.2015r o godz. 16 z VOLLEY Działoszyn.

Komunikat przygotował: Tomasz Dobrowolski