Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ranking szkół 2015

Redakcja, 14.01.2015, 11:01

14 stycznia 2015 roku opublikowany został przez miesięcznik "Perspektywy" Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2015. W notach znalazły się także zduńskowolskie szkoły.

← REKLAMA

Technikum nr 2 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli znalazło się na 2 miejscu w Rankingu Techników w województwie łódzkim, a na 19. miejscu w kraju. To wzrost o jedno oczko w porównaniu z rokiem ubiegłym. W rankingu egzaminów zawodowych 2015 szkoła ta zajęła 42 miejsce w kraju. To spory spadek. W 2014 roku było to miejsce 6.

W wojewódzkim Rankingu Liceów znalazły się również oba zduńskowolskie licea. II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II zajęło 28. miejsce w województwie łódzkim, to wzrost w porównaniu z rokiem 2014 (47 miejsce). Natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego zajęło 44 miejsce. Rok temu było to 41 miejsce.

Kapituła Rankingu oceniała biorąc pod uwagę następują kryteria:
- w Rankingu Liceów 2014 - sukcesy w olimpiadach 30proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25proc., matura - przedmioty dodatkowe 45proc.
w Rankingu Techników 2014 - sukcesy w olimpiadach 20proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25proc., matura - przedmioty dodatkowe 25proc., wyniki egzaminów zawodowych 30proc.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj