Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Poseł Schreiber chce zmiany ustawy

Redakcja, 26.01.2015, 12:44

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Klub Parlamentarny PiS złożył projekt ustawy, która ma pomóc rozwiązać problem związany z przekazaniem samorządom dawnych dróg krajowych.

← REKLAMA

Projekt ustawy jest wynikiem wizyty posła Grzegorza Schreibera na spotkaniu w Zduńskiej Woli, dotyczącym właśnie kłopotliwych drogówek. Po otwarciu drogi ekspresowej S8 obowiązek utrzymania dróg krajowych przeszedł na barki samorządów, ale te nie chcą tego. Zarówno GDDKIA, jak i samorządy swoje racje przedstawiają powołując się na ustawę o drogach publicznych, ale każdy na swój sposób. PiS przygotował dokument zmieniający tę ustawę i złożył go w Sejmie.

-Teraz przychodzi nam czekać tylko na to, kiedy zostanie projekt wpisany do porządku. Będzie mi zależało na tym, aby to nastąpiło na lutowej sesji Sejmu, a jeśli udało by się wprowadzić do tego jak najszybszą ścieżkę legislacyjną było by to korzystne, ale to już działania ode mnie niezależne - mówi poseł Grzegorz Schreiber.

Stanowisko w tej sprawie przyjęli też radni Zduńskiej Woli na piątkowej sesji. Uzasadnienie projektu w galerii poniżej.

Zobacz też:Ślizgiem po "krajówce", czyli kłopoty kierowców i samorządowców

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj