Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

"Krajówka" pod lupą prokuratury

Redakcja, 27.01.2015, 08:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników ul. Łódzkiej, która po otwarciu drogi S8, zmieniła status na drogę gminną i tym samym powstał spór między GDDKiA, a samorządami, stało się przyczynkiem do wszczęcia postępowania przez zduńskowolską prokuraturę.

← REKLAMA

-Postępowanie dotyczy nie podejmowania przez właściwe organy działań zmierzających do zabezpieczenia drogi, w tym nie odśnieżania czy posypywania dróg - mówi prokurator Tomasz Sukiennik.

Prokuratura zgłosiła się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Sieradzu o zajęcie stanowiska w tej sprawie i organów samorządowych. Odpowiedź otrzymano już od prezydenta Zduńskiej Woli, który uważa, że nie do niego należą te obowiązki.

-Wysyłając korespondencję do pana prezydenta wskazałem, że z orzeczeń wojewódzkich sądów administracyjnych, jak i orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego wynika, że przepis, który rozwiązuje tę sytuację, po pierwsze, jest zgodny z Konstytucją, a po drugie, wynika z niego, że z chwilą oddania nowego odcinka drogi, dotychczasowy odcinek drogi krajowej traci ten status i staje się droga gminną. Z tego by wynikało, że dotychczas sądy administracyjne rozpoznając podobne stany faktyczne orzekały, że racja leży po stronie generalnej dyrekcji - wyjaśnia prokurator. -Do prokuratury sprawa też trafiła, dlatego że na skutek zaniedbań w utrzymaniu tej drogi dochodzi do różnych zdarzeń. Narażone jest bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, dlatego kolejnym krokiem będzie ustalenie czy te podmioty zamierzają rozstrzygnąć spór na drodze prawnej, a jeśli nie, to będziemy się zastanawiać czy takiego sporu między nimi nie zainicjować - dodaje.

Prokuratura wszczęła postępowania z urzędu, czynności prowadzone są w trybie poza karnym.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_1578 (IP: *.*.151.6), 27.01.2015, 12:18
  przy okazji niech prokuratura zbada stan utrzymania dróg powiatowych i gminnych. Śmiem twierdzić, że powiat bardziej mnie naraża na niebezpieczeństwo niż Ci z drogi krajowej. To są jakieś żarty? Prokurator powinien pogonić tych pieniaczy- zgłaszających i sprawdzić jak oni działają
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1341 (IP: *.*.104.146), 27.01.2015, 14:14
  ja myślę, że Prokurator mógłby się zająć sprawą ulicy Jodłowej, która naraża wszystkich jej użytkowników na niebezpieczeństwo~!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1597 (IP: *.*.22.140), 28.01.2015, 07:43
  Droga do Karsznic przez jodłową i Staszica to to prawie jak rajd Dakar!!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_1578 (IP: *.*.151.6), 28.01.2015, 09:53
   no właśnie. Może Panie Prokuratorze, w ramach swoich obowiązków, tak z własnej inicjatywy obywatelskiej, przeprowadzi Pan śledztwo jak działa Powiat w trosce o nasze ( moje, Pana) bezpieczeństwo? Bo na teraz to wynika , że tylko urzyndy zawracają Panu głowę, a szaraki obywatele, mają jeździć tak jak urząd każe
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj