Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi L.

Redakcja, 19.02.2015, 10:33

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu skierowała do Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi L., lekarzowi zduńskowolskiego szpitala, który był obecny przy porodzie małego Stasia. Dziecko urodziło się martwe.

← REKLAMA

Akt oskarżenia dotyczy art. 160 § 2 i 3 kk oraz 155 kk w zw.z art.11 § 2 kk tj. narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innego człowieka oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

-Andrzejowi L. zarzucono, iż od listopada 2012r. do 11.03.2013r. prowadząc ciążę zduńskowolanki i mając z tego tytułu obowiązek opieki nad pacjentką naraził ją na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia z uwagi na to, że nie przekierował jej do ośrodka o wyższym stopniu referencyjności z powodu powikłań przebiegu ciąży, a także nie uwzględnił powikłań u pacjentki przy pierwszym porodzie. Nadto wymieniony nie uwzględnił, że w badaniu USG płodu z dnia 2.03.2013r. obwód brzucha płodu był większy od obwodu głowy, nie wykonał ginekologicznego badania wewnętrznego pacjentki oraz zaniechał wykonania pomiarów miednicy, a także wykonania USG płodu - informuje Józef Mizerski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Zaniechania te spowodowały, że lekarz błędnie ocenił wagę i rozmiar płodu i nie podjął decyzji o cesarskim cięciu. Naraziło to rodzącą kobietę na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w drugim okresie porodu oraz nieumyślnie doprowadził do śmierci dziecka, które zmarło z powodu niedotlenienia w związku z niemożnością opuszczenia przez nie kanału rodnego.
Lekarzowi grozi nawet do 5 lat więzienia. Wkrótce sprawa będzie miała swoją odsłonę w zduńskowolskim sądzie.

-Głównym dowodem w przedmiotowej sprawie jest opinia zespołu biegłych z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którzy stwierdzili jednoznacznie, iż wskazane w zarzucie nieprawidłowości w działaniu lekarza i zaniechania, których się dopuścił obciążają go jednoznacznie jako lekarza prowadzącego ciążę oraz uczestniczącego w ostatnim etapie porodu. Istniejące powikłania oraz problemy w pierwszym porodzie winny skłonić go do podjęcia decyzji o rozwiązanie ciąży w drodze cesarskiego cięcia - podaje wyjaśnienie Mizerski.

Do tragicznego porodu doszło w marcu 2013 roku.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj