Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Gimnazjaliści sprawdzili się z języka angielskiego

Redakcja, 16.03.2015, 12:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów organizowany przez II LO w Zduńskiej Woli przyciągnął wielu uczestników. Najlepiej test rozwiązała Martyna Rzeźnik z gimnazjum nr 1.

← REKLAMA

Do konkursu przystąpiło ponad 70 gimnazjalistów z 10 szkół z powiatu zduńskowolskiego. Do rozwiązania mieli test podobny do tego, który piszą z języka obcego w formie rozszerzonej kończąc naukę w gimnazjum.

-Test zawiera zagadnienia, które uczniowie opanowują w trakcie edukacji w gimnazjum. Są to zadania otwarte i zamknięta, są zadania ze słowotwórstwa, parafrazy zdań, czytanie ze zrozumieniem. Nie ma pytań z zakresu kulturowego, bo wyszliśmy z założenia, że chcemy, aby ten test był jak najbliższy testowi gimnazjalnemu, a na nim takich pytań nie ma - mówi Robert Pawłowski, anglista z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli.

W konkursie najlepiej wypadła Martyna Rzeźnik z PG nr 1 w Zduńskiej Woli, drugiej miejsce zdobyła Aleksandra Nowak z Zespołu Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Janiszewicach, a trzecie Monika Pałatyńska z PG 2 w Zduńskiej Woli.

Dla nauczycieli przygotowano szkolenie przygotowujące nauczycieli do zmian programowych. Od nowego roku szkolnego trzeba będzie wybrać tzw. podręcznik długoletni, który później będzie można przekazać młodszemu rocznikowi.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj