Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nagrodzeni za kontrdyktando

Redakcja, 24.03.2015, 18:36

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Klaudia Mochalska z II LO i Ewa Krata z Liceum Plastycznego najlepiej poradziły sobie z kontrdyktandem.

← REKLAMA

Po raz siódmy młodzież wzięła udział w kontrdyktandzie. Polegało ono na wyłapaniu błędów ortograficznych czy stylistycznych w gotowym tekście. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, sami organizatorzy przyznali, że podczas sprawdzani umykały im niektóre słowa.

Tylko jeden błąd przegapiła Klaudia Mochalska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II oraz Ewa Krata z Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Dziewczyny zdobyły tytuł mistrza ortografii.

I miejsce w poszczególnych szkołach zajęły też: Zuzanna Łuś z I LO, Karolina Mataśka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Marta Królak z Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej, Klaudia Siwiak z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach oraz Maksym Prusisz z Zespołu Szkół Elektronicznych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj