Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Popracują nad Kartą Rodzin Wielodzietnych

Redakcja, 29.03.2015, 15:25

Specjalna komisja składająca się z radnych będzie pracować nad wprowadzeniem w Zduńskiej Woli Karty Rodziny Wielodzietnej.

← REKLAMA

Stosowną uchwalę w tej sprawie radni podjęli na marcowej sesji.

-Zgłosiłem interpelację abyśmy się pochylili nad tematem Karty Rodziny Wielodzietnej. Służby urzędu miasta zaczęły zgłębiać temat, bardzo się z tego powodu cieszę. Ciesze się też, że bardzo aktywnie pan wiceprezydent Rybka się w tym temacie uaktywnił i mamy uchwałę - mówił na ostatniej sesji radny Adam Synowiec (na zdjęciu drugi od lewej).

Na razie trudno mówić o szczegółach funkcjonowania Karty Rodziny Wielodzietnej i przywilejach jakie ona da.

-Często ta kwestia jest odbierana jako kolejne rozszerzenie pomocy społecznej jako takiej, a statystyki naszego miasta pokazują, że nie do końca o to chodzi. Jak popatrzymy na Wojewódzką Kartę Rodziny Wielodzietnej, w Zduńskiej Woli bodajże 80 rodzin korzysta z tych kart, to okazuje się, że jedynie 20 rodzin z tych 80 jest objętych opieką MOPS - wyjaśniał Synowiec.

W komisji znaleźli się radni: Jacek Krata, Jadwiga Ziółkowska, Dariusz Kmiecik, Damian Kunert, Józef Matusiak, Roman Kubiś i przewodniczący komisji Adam Synowiec. Powołana komisja ma działać społecznie.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj