Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

75 lat od Zbrodni Katyńskiej

Redakcja, 13.04.2015, 13:24

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Zduńskiej Woli uczczono 75. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość odbyła się w gimnazjum nr 1 oraz na cmentarzu przy ul. Bema.

← REKLAMA

Rano w gimnazjum nr 1 odbyła się lekcja historyczna, później oficjalna uroczystość na sali gimnastycznej z uczestnictwem kombatantów, uczniów, władz miasta i powiatu oraz zaproszonych gości.

-Nienawiść rodzi zbrodnię. I ta zbrodnia dotknęła naszych oficerów, oficerów Wojska Polskiego, którzy poszli bronić swoją Ojczyznę, a my, ich dzieci, czekaliśmy na ich powrót. Niestety, nie doczekaliśmy się. Dziś pozostało nam pamiętać, że byli, że kochali, że mieli rodziny, że zginęli i byli tacy, ażeby to nigdy nie wyszło na jaw, co się z nimi stało. Stało się jednak tak, że prawda wyszła na jaw - mówiła w swoim wystąpieniu Wanda Szkilinik, przedstawicielka Rodzin Katyńskich.

-To wielka cena zapłacona przez poprzednie pokolenia za to, żebyśmy my mogli być dumni z naszej Ojczyzny, mogli realizować, szczególnie młodzi ludzie, swoje indywidualne aspiracje, abyśmy mogli kształtować elity naszego państwa w sposób swobodny - przemawiał prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie. Druga część uroczystości odbyła się na cmentarzu przy ul. Bema pod pamiątkową tablicą, gdzie pomodlono się oraz złożono kwiaty.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj