Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nagrodzeni za wiedzę o Zduńskiej Woli

Redakcja, 14.04.2015, 13:26

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

II Konkurs Wiedzy o Mieście Zduńska Wola zakończony. Finaliści z gimnazjów walczyli o główną nagrodę - wycieczkę do Warszawy, w studiu lokalnej telewizji.

← REKLAMA

Konkurs Wiedzy o Mieście Zduńska Wola, jaki po raz drugi zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli ma na celu przede wszystkim zainteresowanie młodzieży historią i tym, co dzieje się obecnie w Zduńskiej Woli i powiecie zduńskowolskim. Zorganizowany został w trzech etapach w dwóch grupach wiekowych. Podczas dwóch pierwszych etapów uczestnicy pisali testy, podczas finału odpowiadali na pytania.

W finale w studiu lokalnej telewizji spotkali się zwycięzcy etapu miejskiego: Michał Grala z Publicznego Gimnazjum nr 2, Jan Górniak i Kacper Ulatowski z Publicznego Gimnazjum nr 5. Odpowiadali na pytania, jakie przygotowali członkowie TPZW: Jolanta Jeziorska, Jarosław Stulczewski, Piotr Płuciennik i Paweł Szewczyk. Czyją własnością był na początku XX w. obecny Park Miejski?, W którym wieku pojawiły się pierwsze wzmianki od Zduńskiej Woli?, W jakiej dyscyplinie sportowej specjalizował się Jerzy Kozłowski? Ilu osobom nadano dotychczas tytuł "Honorowy Obywatel Zduńskiej Woli"? - to kilka z pytań, z jakimi zmierzyli się finaliści.

Konkurs wygrał Jan Górniak. W nagrodę pojedzie na całodniową wycieczkę do Warszawy, jaką ufundował poseł PiS Grzegorz Schreiber. II miejsce i dysk ufundowany przez Urząd Miasta Zduńska Wola zdobył Michał Grala, a III nagrodę: "Opowieści z Miasta nad Brodnią" od drukarni Verte i bon zakupowy za 100 zł od firmy Ferax - Kacper Ulatowski. Finaliści otrzymali także upominki od współorganizatora finału konkursu, czyli od Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator.
W piątek finał dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj