Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pamiętają o Holokauście

Redakcja, 15.04.2015, 16:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Uroczystości związane z Dniem Pamięci o Holokauście odbędą się w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Organizatorem uroczystości od 2008 roku jest Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zduńskiej Woli. Dzień Pamięci o Holokauście ustanowiony jest na19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. W Zduńskiej Woli, odbędą się 17 kwietnia w piątek.

Pierwsza część uroczystości rozpocznie się lekcją historii dla młodzieży o Żydach zduńskowolskich w Publicznym Gimnazjum nr 1. Drugą część uroczystości zaplanowano na godz. 10.20 zbiórką uczestników w Parku Miejskim. Z parku uczestnicy przechodzą ulicą Mickiewicza i Kaczą do bramy głównej Cmentarza Żydowskiego.

Na cmentarzu przy Obelisku zaplanowano m.in. przemówienie prezydenta, gości, minutę ciszy, a także część artystyczną i złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj