Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

W "mieście rowerów" za mało stojaków

Redakcja, 20.04.2015, 11:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Zduńskowolanie lubią i często jeżdżą na rowerze, nie tylko turystycznie. Nasz Czytelnik zwraca jednak uwagę, że nie wszędzie można z łatwością pozostawić rower w bezpiecznym miejscu.

← REKLAMA

-Jeżdżę z moją narzeczoną pociągiem codziennie do Łodzi. Na dworzec dojeżdżamy rowerami jak i duża liczba innych osób, czego dowodem jest bardzo duża ilość rowerów zaparkowanych na miejscach do tego przeznaczonych. Miejsc jest mało, często nie ma gdzie zapiąć roweru, nie ma przy tym parkingu żadnego oświetlenia, nie ma nawet jednej kamery, a rowery giną, co z tego że policja czy straż miejska się tam przejedzie trzy razy dziennie skoro rowery i tak znikają - pisze do nas pan Jakub, któremu pod dworcem skradziono rower.

Kilka stojaków na rowery stoi za niewielkim budynkiem i faktycznie wypełnione są rowerami. Niektórzy, gdy już brak miejsca, zaczepiają swoje "dwa kółka" przy siatce. Miejsce jest dobrze skryte i faktycznie trudno zauważyć, że ktoś może majstrować przy rowerach. Od zeszłego roku administratorem dworca jest Miasto Zduńska Wola.

-Dotychczas nikt nie zgłaszał potrzeby ustawienia większej ilości stojaków na rowery. Jeśli rzeczywiście ich liczba jest niewystarczająca i nie zaspokaja potrzeb podróżnych, rozważymy możliwość dostawienia stojaków przy budynku dworca PKP - komentuje wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Jegier. -Teren wokół dworca należy do PKP PLK i tam ustawione są istniejące stojaki rowerowe. Budynek dworca posiada oprawy oświetleniowe zamontowane od strony peronów, wejścia głównego i na ścianie szczytowej. W celu doświetlenia terenu i poprawy bezpieczeństwa przeanalizowana zostanie możliwość zwiększenia mocy oprawy na ścianie szczytowej budynku dworca - dodaje.

Na prośbę naszych czytelników po naszej interwencji miasto wydłużyło godziny otwarcia dworca i jet on teraz czynny od godz. 4 rano do godz. 22. Liczymy, że im tym razem samorząd zadba o potrzeby mieszkańców.

Gdzie Waszym zdaniem jeszcze powinny stanąć dodatkowe stojaki na rowery w Zduńskiej Woli?

Czekamy na kolejne zgłoszenia od naszych czytelników pod adresem redakcja@zdunskawola24.pl.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_1770 (IP: *.*.78.161), 20.04.2015, 18:37
  Dla pana Jakuba który zostawia tam rowerek stały posterunek policji,straży miejskiej, straży ochrony kolei, ochrony, monitoring i oświetlenie a i parking z daszkiem bo czasami deszcz pada
  -3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj