Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Święto Flagi w Zduńskiej Woli

Redakcja, 02.05.2015, 13:12

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Datę uczczono również w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

2 maja narodowe flagi powinny powiewać nie tylko na państwowych instytucjach i placówkach, ale także w naszych domach. Święto Flagi zduńskowolanie obchodzili w Karsznicach. W tamtejszej parafii została odprawiona uroczysta msza św, złożono kwiaty pod pomnikiem zamordowanych kolejarzy, a później pomaszerowano na plac Zespołu Szkół.

-Przypadające dziś Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to najmłodsze w naszym kraju święto ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Data 2 maja nie jest przypadkowa. Z uzasadnienia ustawy wprowadzającej święto wynika, że chodziło o dzień, w którym Polakom towarzyszył w refleksji o zaszczytnych kartach historii Polski. 2 maja 1945 roku polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie - przypominała Anna Szubert, naczelnik wydziału promocji zduńskowolskiego starostwa, głównego organizatora uroczystości.

-Święto Flagi to święto naszych symboli. Flaga państwa towarzyszy nam tak naprawdę od zarania naszej państwowości. Czerwony sztandar z białym orłem, znak Królestwa Polskiego, to symbol, który jest początkiem państwowości - mówił w swoim przemówieniu starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Uczniowie karsznickiego technikum dla mieszkańców uczestniczących w uroczystości przygotowali poczęstunek.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj