Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

40 lat minęło

Redakcja, 15.05.2015, 07:37

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli skończyło 14 maja 40 lat. Zarząd stowarzyszenia postanowił wyrazić wdzięczność inicjatorom powołania stowarzyszenia i uczcić ich pamięć.

← REKLAMA

Dokładnie 40 lat temu, 14 maja 1975 r., z inicjatywy Jerzego Kozłowskiego i Jerzego Skowrońskiego powołano do życia Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli. Z tej okazji na grobie Jerzego Kozłowskiego - wiceprezesa stowarzyszenia w latach 1975-2003 i Jerzego Skowrońskiego - przewodniczącego Sekcji Warszawskiej Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli w latach 1977-1988 symboliczny znicz zapalili: Jarosław Stulczewski - prezes Zarządu, Jolanta Jeziorska - sekretarz i Piotr Płuciennik - członek.

Jest to początek inicjatyw i wydarzeń, jakie stowarzyszenie zaplanowało na swój jubileuszowy rok. Już 16 maja organizuje widowisko plenerowe "Powstanie styczniowe w powiecie zduńskowolskim" na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli. 13 czerwca zaprosi do Miasteczka Złotnickiego, gdzie będzie można przenieść się w czasie do robotniczo-przemysłowej Zduńskiej Woli z przełomu XIX i XX w., a 24 lipca na spotkanie z średniowiecznym rycerstwem na terenie Osiedla Karsznice.

1 listopada po raz czwarty zorganizowana zostanie natomiast kwesta na rzecz ratowania starych nagrobków na zduńskowolskich cmentarzach. Jubileuszowy rok zakończy lekcja historia z widowiskiem historycznym z okazji wprowadzenia stanu wojennego w Polsce 13 grudnia.

Oficjalne uroczystości 40-lecia Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli zaplanowano na 28 listopada. Stowarzyszenie zaprosi na II Światowy Zjazd Zduńskowolan połączony z jubileuszowym koncertem Zduńskowolanie Zduńskowolanom oraz uhonorowaniem najbardziej zasłużonych członków stowarzyszenia i osoby działających na rzecz Zduńskiej Woli. W planie jest także wydanie monografii TPZW.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj