Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kradli i sprzedawali lichtarze

Redakcja, 19.06.2013, 20:41

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W miniony poniedziałek podczas wieczornego patrolu mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli lichtarze z jednej z kaplic w Zduńskiej Woli. Później w ręce policjantów wpadł jeszcze trzeci złodziejaszek. Mężczyźni w sumie ukradli 4 lichtarze, jeden udało im się sprzedać.

← REKLAMA

Policjanci przejeżdżając ul. Świerkową ok. godz. 19, zauważyli dwóch mężczyzn chowających się w trawie. Postanowili ich wylegitymować. Podczas rozmowy z nimi, jeden z policjantów zauważył schowaną w trawie torbę. W jej środku znajdowały się 3 lichtarze koloru złotego.

- Mężczyźni nie chcieli powiedzieć skąd mają te rzeczy. Dwaj zduńskowolanie w wieku 27 i 29 lat zostali zatrzymani w radiowozie. Podczas kontroli pobliskiej kaplicy i kościoła okazało się, że cztery świeczniki zostały skradzione z kaplicy Domu Zakonnego mieszczącego się przy ulicy Łaskiej - podaje Jacek Kozłowski, rzecznik prasowy zduńskowolskiej komendy policji. - Potwierdziła to siostra zakonna zajmująca się świątynią, która ich wartość wyceniła na 2 tysiące złotych. Mężczyźni zostali dowiezieni do komendy.

Badanie alkomatem wykazało, że 27- i 29-latek mają w organizmach ponad dwa i pół promila alkoholu. Mężczyźni trafili do aresztu. Następnego dnia do aresztu trafił też ich kompan 32-letni zduńskowolanin, który pomagał im w kradzieży.

Śledczy podczas czynności procesowych ustalili, że czwarty lichtarz został skradziony także w poniedziałek tylko kilka godzin wcześniej przez zatrzymanego 27-latka, który sprzedał go w jednym z punktów złomu. Po wytrzeźwieniu wszystkim trzem złodziejom śledczy przedstawią zarzuty kradzieży mosiężnych lichtarzy. Grozi im kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do 5 lat.

Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_14 (IP: *.*.251.247), 22.06.2013, 14:43
  Panu lub Pani ze skupu złomu, grozi paserka...
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj