Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pokazali powstanie

Redakcja, 17.05.2015, 07:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Widowisko historyczne "Powstanie styczniowe w powiecie zduńskowolskim" przedstawiła grupa ok. 40 rekonstruktorów m.in. ze Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Żywą lekcję historii można było obejrzeć na terenie PCKSiR przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli. Zaprezentowano tu widowisko "Powstanie styczniowe w powiecie zduńskowolskim", które było podzielone na kilka wątków.

-Przypominamy mieszkańcom, że powstanie styczniowe to był zryw, który również toczył się na naszym terenie. Mamy taką postać jak pastor Boerner, który włączał się w te wydarzenia. Był tutaj cywilnym naczelnikiem miasta. Również w okolicach Zduńskiej Woli wiele się działo, wystarczy wspomnieć choćby bitwę pod Sędziejowicami - mówi Jolanta Jeziorska z Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, jednego z organizatorów wydarzenia.

Widowisko zaprezentowała grupa ok. 40 rekonstruktorów z grup historycznych z Kujawskiego Ochotniczego Oddziału Powstańców, z Klubu Historycznego Victoria Victis z Wielunia, z 31. Pułku Mszczonów, Łucznicy Świętego Jerzego z Poddębic, Historycznego Stowarzyszenia Chrobry I, i TPZW oraz Bractwo Rycerskie Złoty Krzyż.

Przedstawiono cztery epizody. W pierwszym przypomniano genezę powstania, w kolejnym jak doszło do tego, co się działo w Zduńskiej Woli przed wybuchem powstania, przypomniano postacie związane z okolicą, święcenie broni oraz potyczkę.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_1820 (IP: *.*.11.54), 17.05.2015, 18:15
  Witam. U nas też jest jakiś teatr przy Lokatorze i przy MDK, a może by przy muzeum
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1821 (IP: *.*.36.109), 17.05.2015, 18:55
  ciekawe widowisko, ale sądząc po żenującej frekwencji widzów, zduńskowolan historia nie interesuje (wątpię) albo organizatorzy zapomnieli o reklamie....
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj