Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Niezapomniana noc

Redakcja, 22.06.2013, 18:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Były koncerty, konkursy, smakowanie lokalnych przysmaków i oczywiście puszczanie wianków. W Gajewnikach pod Zduńską Wolą po raz kolejny mieszkańcy mieli okazję bawić się na Nocy Świętojańskiej.

← REKLAMA

Na scenie dla szerokiego grona publiczności grały i śpiewały lokalne kapele szerzące muzykę folkową. Tegoroczną gwiazda był zespół Rzepczyno. Zainteresowani mogli nauczyć się też tworzenia pięknych wianków z roślin.

Wianki kół gospodyń wiejskich oceniano w konkursie. Pierwsze miejsce powędrowało do pań z Piasek, drugie zajęły panie z Wielkiej Wsi, a trzecie z Pstrokoni. Jak mówiło jury ocena nie była łatwa, ale patrzono głównie na dobór ziół i roślin do stworzenia świętojańskich ozdób. Tradycyjnie wianki puszczono na wodę przy muzyce grajków.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj