Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Młodzież poznawała samorząd

Redakcja, 12.06.2015, 07:59

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Z inicjatywy Rady Młodzieży dwudziestoosobowa grupa uczestników pod okiem wychowawców Hufca Pracy 5-15 wzięła udział w spotkaniu z Zarządem Powiatu Zduńskowolskiego. Spotkanie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego i przebiegało w bardzo przyjaznej i twórczej atmosferze.

← REKLAMA

O historii powiatu, funkcjonowaniu rady i planowanych inwestycjach, opowiedział uczestnikom Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski, jednocześnie radny powiatu. Janusz Kochelski, przewodniczący rady zabrał głos m.in. w sprawie obowiązujących przepisów dotyczących wyborów do rady powiatu i gminy, Jacek Hillebrand - Sekretarz Powiatu przedstawił prawa i obowiązki radnego, oraz odpowiedział młodzieży na pytanie "Jak zostać radnym?", zaś Anna Królikowska, skarbnik powiatu zapoznała młodzież z zasadami pozyskiwania i wydatkowania środków budżetowych na realizację założeń powiatu.

prowadzący spotkanie Janusz Kochelski bardzo skrupulatnie i wyczerpująco odpowiadał na dodatkowe pytania młodzieży, która chętnie brała udział w dyskusji i wyrażała swoje opinie na temat problemów nurtujących społeczeństwo powiatu zduńskowolskiego.

Celem organizowanych przez Hufiec Pracy spotkań z władzami samorządowymi zarówno miasta jak i powiatu jest zdobycie przez młodzież wiedzy o konstytucyjnych podstawach funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce, pozyskanie informacji na temat zadań poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego i tym samym przygotowanie młodzieży do aktywnej działalności w społeczeństwie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj