Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Hufiec na rzecz "Pomocy dla Chrześcijan"

Redakcja, 18.06.2015, 12:45

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Aktywni Hufca Pracy zorganizowali i przeprowadzili akcję "Pomoc dla Chrześcijan", w ramach projektu Fundacji Księdza Orione "Czyńmy dobro" - "Chrześcijanie Irak".

← REKLAMA

Celem akcji była pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku, poprzez zebranie jak największej ilości makulatury.

-Prawa mniejszości religijnych w Iraku są drastycznie naruszane, a w rejonach kontrolowanych znacznie wzrosła liczba prześladowań w sferze zarówno prywatnej, rodzinnej, jak również w życiu społecznym, w państwie oraz w kościele. Na chwilę obecną potrzebna jest pomoc humanitarna w celu zapewnienia podstawowych potrzeb bytowych uchodźców tj. wyżywienia i dachu nad głową. Przez cały czas trwania akcji nasi podopieczni zbierali, zwozili i gromadzili papier, gazety, oraz tekturowe opakowania - informuje komendant Hufca-Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli Romuald Krystyniak.

W akcję zaangażowali się także pracodawcy hufca: "Z.U.P Sagma", "Grejdi, Dymińscy - Sp. J", oraz Piekarnia Andrzeja Knery. W dniu zakończenia akcji 17 czerwca 2015r pół tony surowca wtórnego przewiezione zostało do parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli trzema samochodami dostawczymi, udostępnionymi przez pracodawców. Kadrę wychowawczą, młodzież oraz pracodawców już na miejscu powitał pełnomocnik prezesa fundacji Marcin Szymański. Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak oraz v-ce przewodniczący rady młodzieży Michał Korga otrzymali z rąk prezesa fundacji pisemne podziękowanie za okazaną pomoc i włączenie się w realizację projektu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj