Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Propozycje radnego na 25-lecie samorządności

Redakcja, 30.06.2015, 12:43

Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Nadanie imienia Andrzeja Matykiewicza, pierwszego przewodniczącego rady miasta w Zduńskiej Woli, sali obrad w zduńskowolskim ratuszu było jedną z propozycji zawnioskowanych przez miejskiego radnego Józefa Matusiaka (fot:pierwszy od prawej).

← REKLAMA

Józef Matusiak, radny z klubu PiS, na ostatniej przedwakacyjnej sesji rady miasta wyszedł z kilkoma inicjatywami, które nadałby sali obrad więcej powagi, a także uczciłby 25-lecie samorządności w Polsce. Radny zawnioskował, aby na sali obrad znalazło się stałe miejsce na stojak z flagami: Polski, Zduńskiej Woli i Unii Europejskiej, a także wprowadzić zwyczaj jej wystroju kwiatami.

-Może to być kilka kwiatów biało-czerwonych w wazonie, a takim dobrym miejscem na to, może być na przykład środek sali - mówił.

Kolejny wniosek dotyczył już 25-lecia samorządności w Polsce. Radny zaproponował, aby na ścianie w sali obrad znalazło się miejsce na tablicę z wykazem radnych poszczególnych kadencji, a także wymieniono nazwiska prezydentów miasta, którzy pełnili to stanowisko w ostatnich 25 latach.

-W związku z jubileuszem 25-lecia samorządu wnioskuję, aby salę konferencyjną Rady Miasta Zduńska Wola nazwać imieniem radnego mecenasa Andrzeja Matykiewicza, pierwszego przewodniczącego odrodzonego samorządu w Zduńskiej Woli - zaproponował Matusiak.

Andrzej Matykiewicz ukończył zduńskowolskie I LO w 1958 r., a 1967 r. prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Karierę prawniczą rozpoczynał w Zduńskiej Woli. W 1970 r. zdał egzamin sędziowski. W latach 1990 -1994 był przewodniczącym Rady Miasta Zduńska Wola podczas jej pierwszej kadencji po przemianach politycznych w Polsce. W 1992 r. otworzył własną kancelarię adwokacką, którą prowadził do 2007 r. Był także członkiem Klubu Obywatelskiego, a także zasłużonym dla Solidarności w Zduńskiej Woli.

Fot. archiwum

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_1876 (IP: *.*.78.160), 30.06.2015, 18:25
  Czy to kółko wzajemnej adoracji nie znajduje prawdziwych problemów w naszym biednym mieście?
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1877 (IP: *.*.161.137), 30.06.2015, 19:23
  moim zdaniem świetny pomysł. Zaraz naczelni hejterzy reszta trolingów urządzą sobie pole do popisu
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_1852 (IP: *.*.190.95), 02.07.2015, 20:28
   Bez jaj, dlaczego nie przyjmujecie krytyki i oceniacie to jak zazdrość czy inne bzdety, ludzie mają prawo mówić wprost co im sie nie podoba. A tak ku woli przypomnienia władza wraz z radą miasta wybrana jest po to aby słuchać potrzeb ludzi i aby sprawować urząd w celu ważnych spraw dla ludzi i miasta.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj