Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Powiat reguluje stan prawny Wiejskiej

Redakcja, 01.07.2015, 14:27

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Samorząd powiatu zduńskowolskiego zajął się uregulowaniem stanu prawnego ul. Wiejskiej w Zduńskiej Woli. Jest to związane z planowaną przebudową i modernizacją wspomnianej drogi.

← REKLAMA

Kliknij, aby zobaczyć większą mapęProblem z ul. Wiejską w Zduńskiej Woli polegał na tym, że prawie 700 metrów tej drogi jest pod zarządem powiatu, a reszta gminy. Podobnie jak część działek. Doszło do porozumienia między starostą i wójtem, który zgodził się przekazać nieruchomości w formie darowizny. Stosowną uchwałę gminni radni podjęli w maju, powiatowi darowiznę przyjęli na sesji w czerwcu.

-Od ulicy Kaczej do byłej drogi krajowej ma być jeden zarządca drogi, ma być właścicielem wszystkich gruntów pod drogą, takie jest zamierzenie po to, żeby można było przystąpić do uzyskania decyzji "zridowskiej", czyli pozwolenia na budowę w specjalnym charakterze, dlatego, że wykraczamy poza korytarz drogi. W stosunku do czterech nieruchomości będą wywłaszczenia - tłumaczy naczelnik wydziału ds. dróg Piotr Pacelt.

Wywłaszczenia będą dotyczyć pomniejszenia kilku działek o 2-2,5 metra. Mieszkańcy otrzymają odszkodowania, ale jeszcze nie wiadomo w jakiej wysokości. Oceni to rzeczoznawca. Mieszkańcy będą musieli też podpisać stosowną ugodę, choć rozmowy, jak dodaje Pacelt, były już z nimi prowadzone.

Powiat o pieniądze na modernizację ul. Wiejskiej będzie się starał jesienią w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych czyli tzw. schetynówek. Szacuje się, że modernizacja będzie kosztować ponad 4 mln zł.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_1597 (IP: *.*.22.140), 02.07.2015, 13:32
  Wiejska - to znajduje się gdzieś koło Czech? Tych pod Zduńską Wolą oczywiście?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1879 (IP: *.*.161.58), 02.07.2015, 14:48
  Trochę czasu mięło, no ale w końcu może będzie porozumienie - ile to lat trwało panie Pacelt? Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jak dotychczas wyglądały uzgodnienia lokalizacji na tej drodze (sporo nowych domów jednorodzinnych). Teraz jeszcze parę ładnych lat i może dojdzie do przebudowy drogi. Powodzenia
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj