Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wakacyjne remonty w miejskich szkołach

Redakcja, 16.07.2015, 10:48

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Gdy w wakacje dzieci odpoczywają w miejskich placówkach trwają remonty. W każdej szkole w Zduńskiej Woli coś się dzieje, w jednym remonty są większe, w innych mniejsze.

← REKLAMA

W tym roku najwięcej na remont zostanie wydane w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Kilińskiego. 145 tys. zł pochłonie remont podłogi w sali gimnastycznej, który był już konieczny. Fundamenty przepuszczały wilgoć, co odbijało się na pakiecie. Sporo pieniędzy kosztuje też wymiana instalacji elektrycznej na parterze i pierwszym piętrze w Szkole Podstawowej nr 13 w Karsznicach. Prace wiążą się z "popruciem" muru, a potem trzeba będzie to załatać, wyrównać i pomalować. W harmonogramie jest też odświeżenie ścian w 12 salach lekcyjnych oraz remont podłogi w dwóch salach.

Trwają też remonty w zduńskowolskich przedszkolach. Dotyczą one remontu parkietu, przerobienia pomieszczeń na łazienki dla dzieci (PP2 przy ul. Getta Żydowskiego, PP3 przy ul. Szadkowskiej i PP4 przy ul. Żeromskiego). Na przedszkolnych placach zabaw wymieniana jest blacha na zjeżdżalniach.

W Publicznym Gimnazjum nr 1 (w parku) trwa trzeci etap remontu korytarza (na zdjęciach w galerii), który pochłonie 41 tys. zł. Wymienione zostaną też oprawy lamp. W Publicznym Gimnazjum nr 2 przy ul. Łaskiej za 4 tys. zł remontowana jest podłoga w sali komputerowej. Podobne prace odbywają się w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Karsznicach. Do tego jeszcze w pokoju nauczycielskim zostaną wstawione nowe meble. Koszty pochłoną tu ok. 5 tys. zł. W Publicznym Gimnazjum nr 5 przy ul. Wileńskiej również remontowany jest korytarz.

65 tys. zł będzie kosztował remont w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Złotej. Zakres prac jest szeroki: malowanie sal, korytarzy, naprawiane rynny, kupione zostaną nowe meble, odświeżona elewacja od frontu budynku, a także przygotowane przebieralnie dla dzieci. W Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Żeromskiego dostosowywane są umywalki w łazienkach dla sześciolatków.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj