Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Święto Wojska Polskiego

Redakcja, 15.08.2015, 13:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Święto Wojska Polskiego uczczono w Zduńskiej Woli pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Była to część uroczystości trwającego właśnie święta powiatu zduńskowolskiego.

← REKLAMA

Poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół, służb mundurowych, kombatantów, samorządowcy oraz mieszkańcy spotkali się przed południem na placu Wolności pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, aby uczcić Święto Wojska Polskiego, które jest obchodzone 15 września na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, w tym roku obchodzimy 95. rocznicę.

-Bitwy, o której historycy mówią, że była osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata. Bitwy, która powstrzymała nawałnicę sowiecką idącą ze wschodu na zachód, starcie, które powstrzymało komunizm i budowę systemu bolszewickiego w całej Europie - mówił w swoim przemówieniu starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, który przypomniał to historyczne wydarzenie.

Zebranie przeszli później na uroczystą mszę świętą, która została odprawiona w Bazylice Mniejszej przy ul. Kościelnej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj