Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Fetor dokucza mieszkańcom

Redakcja, 08.09.2015, 14:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Na uciążliwy zapach narzekają mieszkańcy osiedla przy ul. Hetmańskiej w Zduńskiej Woli, który wydobywa się z rowu biegnącego wzdłuż ul. Łódzkiej. Magistrat wszczął kontrolę.

← REKLAMA

Fetor nasilał się zwłaszcza, gdy termometr pokazywał wysokie temperatury. -Sądzę, że któryś z mieszkańców w ten sposób pozbywa się nieczystości - snuje podejrzenie jeden z mieszkańców, który do nas zadzwonił w tej sprawie.
Mieszkańcy chcieliby, aby rów został zakryty, ale to daremne nadzieje. Na tym osiedlu są dwa rowy - jeden biegnie wzdłuż ul. Łódzkiej, drugi znajduje się w samym osiedlu, w okolicach ul. Sobieskiego.

-Rów ten może mieć nielegalne wyloty, przez które mieszkańcy mogą wylewać jakieś nieczystości z terenu nieruchomości. Będziemy kontrolować te odcinki , przejdziemy po prostu tę rzekę, skontrolujemy czy są wyloty, gdzie być może spływają nieczystości. Będziemy też kontrolować nieruchomości wzdłuż tych rowów względem podpisanych umów na wywóz nieczystości i dowodów na regularny ich odbiór - wyjaśnia Edyta Michalak, zastępca dyrektora Biura Infrastruktury Technicznej UM Zduńska Wola.

Rów w głębi osiedla w tym roku ma być jeszcze oczyszczony i odmulony. Urząd wcześniej otrzymywał też sygnały od mieszkańców skarżących się na brzydki zapach w okolicach zakładu Zwoltex, który był głównym podejrzanym.

-Temat został zbadany. Była przeprowadzona kontrola wraz ze Strażą Miejską. Zakład wykazał się wszystkimi dokumentami , zanieczyszczenia z zakładu są zbierane w specjalnych zbiornikach i kontrolowane co miesiąc przez MPWiK i później wypuszczane do kanalizacji sanitarnej, jeśli spełniały odpowiednie warunki - dodaje Edyta Michalak.

Dziękujemy Czytelnikowi za informacje i czekamy na kolejne zgłoszenia pod adresem redakcjamałpazdunskawola24.pl lub telefonicznie 888 455 666.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj