Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zbliża się święto miasta

Redakcja, 12.09.2015, 10:49

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Hasło "Spotkajmy się w Europa Cafe" będzie towarzyszyło tegorocznym obchodom święta miasta. Szykuje się wiele przeróżnych wydarzeń, w tym Jarmark Zduńskowolski. Gwiazdą święta będzie zespół Zakopower.

← REKLAMA

Organizatorzy święta miasta, czyli też 190. rocznicy nadania Zduńskiej Woli praw miejskich przedstawili zarys wydarzeń, które będą miały miejsce od 8 do 11 października. W organizację zaangażowanych jest wiele placówek i stowarzyszeń, w tym dom kultury, muzeum, biblioteka, Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, czy Stowarzyszenie Civitas Christiana.

-"Spotkajmy się w Europa Cafe" to jest hasło tegorocznego święta miasta i 190 urodzin Zduńskiej Woli. Tu gdzie jesteśmy, na placu Wolności istniała kawiarnia Europa. To było miejsce spotkań ówczesnych zduńskowolan, miejsce przyjazne, rozmów, dialogów, tak jak w naszej Zduńskiej Woli, między narodami, pokoleniami - wyjaśniała Anna Paszkiewicz z UM Zduńska Wola.

-Już dzisiaj chcemy wszystkich zaprosić na spotkanie nawiązujące do przedwojennego dziedzictwa naszego miasta. Dzisiaj w ratuszu mamy piękną kawiarnię i myślę, że tam, na scenie tego obiektu, będzie uroczyście świętować jubileusz 190-lecie Zduńskiej Woli - zapraszał prezydent miasta Piotr Niedźwiecki.

Władysław Piotrowski, dyrektor biura edukacji UM Zduńska Wola zapowiadał spotkanie z okazji 25-lecia odnowionego samorządu, co wiąże się z uroczystością, na którą zaproszono m.in. pierwszego prezydenta Zduńskiej Woli od roku 1990 Radosława Sieradzkiego, czyli też goście z miast partnerskich. To odbędzie się 9 października.

10 października Jarmark Zduńskowolski w nowej odsłonie, tym razem stoiska przedsiębiorców będzie można oglądać w Al. Kościuszki, ul. Złotnickiego oraz ul. Parkowej. Na scenie wystąpi zespół Zakopower.

-W związku z tym, że nasze miasto ma okrągłą rocznicę urodzin nie pobieramy opłat za stoisko, a jedynie rejestracyjną - poinformowała Małgorzata Frach z promocji UM Zduńska Wola.

Sylwia Stasiak-Muzyka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza 8 października na sztukę Jerzego Szaniawskiego, patrona biblioteki, "Żeglarz" w reżyserii Edyty Kuldy. W role wcielili się dziennikarze, ludzie kultury, samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy.

Wiele będzie się działo w muzeum m.in. premiera gry planszowej o Zduńskiej Woli, płyty o mieście "Genius Loci", a także wystawa, na której będzie można zobaczyć akt nadania praw miejskich Zduńskiej Woli. O wydarzeniach opowiada Gabriela Górska z MHM w Zduńskiej Woli:

MOSiR przygotuje m.in. ogromne szachy, TPZW inscenizację nadania praw miejskich, będzie też koncert Eleni przygotowany przez Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_1982 (IP: *.*.159.200), 14.09.2015, 10:14
  PiSLam :)
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj