Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Folklor zawładnie miastem

Redakcja, 03.07.2013, 12:37

Już po raz 4. w naszym mieście odbędzie się Międzynarodowy Przegląd "Folklor świata". Na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać kilkanaście zespołów z Polski i zagranicy. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do soboty.

← REKLAMA

To jedna z najbarwniejszych imprez w naszym mieście, która promuje różnorodny folklor. Wszystko będzie się działo głównie na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli. Od piątkowego południa będą trwać warsztaty rękodzieła artystycznego dla mieszkańców. Nie lada gratką będzie barwny korowód z udziałem zaproszonych zespołów, który wyjdzie o 16.30 z pasażu Rajczaka i przejdzie ulicami: Łaską, Kościelną, Złotnickiego, Piwną na POMOS. O 18.30 rozpoczną się koncerty zespołów biorących udział w przeglądzie.

Wystąpią: Dziecięcy Zespół Tańca "Abrakadabra" z Mielca, Zespół Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie" ze Zduńskiej Woli, Zespół Pieśni i Tańca "Komes" z Kędzierzyna Koźla, Zespół Pieśni i Tańca "Kębłowo" z Kębłowa, ZASDT "Lietutis" z Zarasai (Litwa), Zespół Tańca Ludowego "Włodawiacy" z Włodawy, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiak" z Krakowa, Zespół Folklorystyczny "Mali Poligrodzianie" z Poznania, Zespół "Bełdowiacy" z Aleksandrowa Łódzkiego, Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" z Lublina, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Grześ" z Puław, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej z Cieszyna, Zespół Ludowy z Kołomyi (Ukraina), Folk Dance Group z Iznik (Turcja) Zespoły ludowe z Węgier.

Laureaci wystąpią następnego dnia o godz. 19 na Koncercie Galowym. Sobota to też dzień pełen atrakcji, które rozpoczną się o godz. 10. Będzie też wesołe miasteczko oraz różne stoiska do odwiedzenia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj