Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Urodziny miasta. Program

Redakcja, 02.10.2015, 13:11

Tylko tydzień dzieli nas od świętowania urodzin Zduńskiej Woli jako miasta. Atrakcji będzie moc, publikujemy szczegółowy harmonogram.

← REKLAMA

190. rocznica nadania Zduńskiej Woli praw miejskich świętowana będzie przez trzy dni zaczynając od 9 października. Niemal wszystko będzie się działo w okolicach Pałacu Złotnickiego, czyli siedziby urzędu miasta. W nowej odsłonie zobaczymy Jarmark Zduńskowolski, którego muzyczną gwiazdą będzie zespół Zakopower.

W ratuszu wystąpi też Eleni, ale jak informuje dom kultury na swojej stronie internetowej, bezpłatne bilety rozeszły się w mgnieniu oka. To nie wszystko - będą też wystawy, spotkania, koncerty i przedstawienia.

Hasłem święta jest "Spotkajmy się w Europa Cafe" - to nawiązanie do kawiarni Europa, która istniała w Zduńskiej Woli na początku XX wieku przy ówczesnym Rynku, a obecnym placu Wolności. Jak wyjaśnia magistrat - była miejscem spotkań ówczesnych mieszkańców miasta i właśnie atmosferę dialogu, przyjaźni i miejskiego gwaru organizatorzy chcą odtworzyć podczas święta. Co, kiedy i o której godzinie znajdziecie na plakacie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj