Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Aleja Młodzieży Świata z nowymi drzewkami

Redakcja, 07.10.2015, 12:28

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Kolejne drzewka pojawiły się w Alei Młodzieży Świata przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli. Posadziły je dwie studentki przebywające w szkole w ramach programu AIESEC.

← REKLAMA

Studentki, jedna z Gruzji, druga ze Słowacji, w gimnazjum od poniedziałku prowadzą zajęcia z języka angielskiego, ucząc też młodzież swojej kultury i obyczajów. Dziewczyny poznają również nasze miasto. Jak same mówiły w Zduńskiej Woli bardzo im się podoba, podobnie jak uroczystość sadzenie drzewek.

-Studentki są u nas od poniedziałku, jak zawsze przez pięć dni, w związku z czym mają zajęcia z młodzieżą. Staramy się, aby młodzież w maksymalnej ilości uczestniczyła w nich - mówi dyrektor PG nr 1 Piotr Warchlewski. - Studentki odwiedziły rynek, muzeum miasta, w Liceum Plastycznym, bo jedna z nich uczy się w szkole plastycznej w Gruzji, więc była bardzo tą wizytą zainteresowana - dodaje.

Drzewka, które w środę posadzono są już 17 i 18 w ramach programu AIESEC, a w sumie w Alei Młodzieży Świata rośnie już 40 krzewów. AIESEC to międzynarodowe stowarzyszenie studentów, dzięki któremu młodzi ludzie mogą jeździć do różnych krajów.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj