Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

25 lat samorządności w Zduńskiej Woli

Redakcja, 09.10.2015, 14:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Od uroczystego spotkania samorządowców, którzy pracowali na rzecz Zduńskiej Woli od 1990 roku do 2015 roku rozpoczął się kolejny dzień obchodów święta miasta.

← REKLAMA

Samorządowcy spotkali się w zduńskowolskim ratuszu. Uczczono 25-lecie samorządności w Polsce i naszym mieście. Wśród zaproszonych gości byli radni i prezydenci poprzednich kadencji.

-Samorządność to właśnie ta idea, która najpiękniej wyraziła się w przemianach ustrojowych Rzeczypospolitej. Wszyscy podkreślają, że samorząd jest jednym z wielkich osiągnięć tych przemian, które doświadczamy w naszym kraju, również w Zduńskiej Woli. Zastanawiałem się co łączy wszystkich samorządowców. Myślę, że w sposób szczególny przysięga, którą składamy kiedy decydujemy się na to, żeby reprezentować suwerena, którym są mieszkańcy miasta. Jestem dumny z tego, że sprawuję urząd prezydenta miasta - mówił obecny prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki.

Podczas spotkania głos zabrał też pierwszy prezydent miasta od 1990 roku Radosław Sieradzki, który przypomniał, że tworzenie samorządności nie było łatwym zadaniem. Z powodu pustki w miejskiej kasie trzeba było zaciągać kredyt nawet na pensje urzędników.

-Miałem szczęście i zaszczyt uczestniczyć jako radny i prezydent miasta w budowie, jak wtedy mówiliśmy, w budowie fundamentów samorządności. Nie mieliśmy w tej materii doświadczenia, ale duży zapał i przeświadczenie o wyjątkowej misji. Wierzyliśmy, że musimy roztropnie i oszczędnie gospodarować publicznym groszem. Kasa miejska świeciła wtedy pustkami, a właściwie był deficyt - wspominał Sieradzki. -Miałem szczęście współpracować wtedy z ludźmi w mojej ocenie wyjątkowymi, mocno zaangażowanymi w sprawy miasta. Rada miasta pracowała wtedy bez podziału na kluby i spory ideologiczne. Nie wiem czy to jest najlepszy model, ale wtedy nam się sprawdził - dodawał.

Podczas spotkania przemawiali także przedstawiciele miast partnerskich - włoskiej Pietrasanty, Zarasai na Litwie, Valmiera na Łotwie. Tegorocznej edycji święta miasta, a jednocześnie 190. rocznicy nadania Zduńskiej Woli praw miejskich przyświeca hasło "Spotkajmy się w Europa Cafe". Kawiarnia istniała na początku XX wieku i właśnie jej atmosferę - dialogu, rozmów, spotkań mieszkańców - chcą w tym roku odtworzyć organizatorzy. O część artystyczną zadbali tancerze szkoły Arabesque.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj